| uglyCORPSEbride a întrebat:

Toti spuneti ca nu va pasa de aspectul fizic si vreti o fata inteligenta si cu suflet bun, dar daca dati peste o asemenea fata radeti de ea pentru ca e tocilara, urata, etc.
Va aruncati in bratele tarfelor si apoi va plangeti ca toate fetele sunt materialiste si proaste.
Voi sunteti cei prosti si superficiali!

63 răspunsuri:
| Yumiii a răspuns:

Unde e intrebarea? ^^
Sa inteleg ca ti' s-o intamplat ceva neplacut, si asa iti versi tu nervii? xD

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Da. Ai vreo problema cu asta?

| VladGH a răspuns:

Ai hotarit sa schimbi lumea?

| ROB3RT89 a răspuns:

De unde stii ma tu? De unde stii tu ca toti rand de cel cumnti si inteligente si le catalogheza ca fiind tocilare?
Din aceasta postare, rezulta ca doar tu esti superficial si foarte frustrat, iti recomand un pahar de apa, asta sa nu faci riduri!

Răspuns utilizator avertizat
| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Da am o problema cu asta, du-te dracului si omoara-te nu-ti varsa nervii pe altii! (si sigur tu esti aia grasa, urita, bocita care n-are parte de nimeni si nimic, dar nici nu ai indrepta asta.)

| emmyD a răspuns:

Aici nu jignesti doar baietii dar si fetele

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Da. happy Nu e okay sa spui ca TOTI sunt asa. Ai fost tu cu toti si stii? ^^

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Sunt fata si nu sunt superficiala. Si stiu asta pentru ca toti cei pe care ii cunosc sunt asa.

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Asta e internetul si aici am voie sa spun ce vreau.
Nu este nevoie sa fi cu o persoana pentru a o cunoaste.

| uglyCORPSEbride explică (pentru bluebutterfly2013):

De parca tu nu generalizezi.

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Pe internet am voie sa fac ce vreau. Nu inteleg cu ce te afecteaza daca iti spun eu ca esti prost.
Nu sunt grasa, dar din pacate sunt urata si nu am cum sa indrept asta. Faptul ca nu am parte de nimeni si de nimic este doar din cauza superficialitatii celor din jurul meu.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Sucuze,greseala mea.
Daca nu esti, de ce vorbesti la general?
O sa intalnesti in viata fel si fel de oameni, o sa-ti dai seama ca mai sunt si persoane ok.
In postarea ta, ai spus ceva de genu "de ce TOTI" adica ia-ai bagat pe toti in aceias oala!
Cum spuneam, o sa vezi singura pe viitor ca nu e asa!

| uglyCORPSEbride explică (pentru emmyD):

Si care e problema? E sfarsitul lumii daca te-a insultat un anonim pe internet?

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Daca ti s-ar spune in fiecare zi ca arati ca un organ genital si s-ar lua lumea de tine pe strada, m-ai intelege.

| emmyD a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Vezi ca de 2012 ai trecut nu se stie de 2013 daca mai treci poate provoc eu sfirsitu lumii totul e posibil draga mea big grin

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride explică (pentru bluebutterfly2013):

Da, pentru ca nu pot trai fara acele puncte.
Daca ai fi mai intelept ti-ai da seama ca nu am cu cine vorbi despre ce ma framanta si ca asta este singurul mod in care pot sa ma descarc de nervi.

| uglyCORPSEbride explică (pentru bluebutterfly2013):

De unde stii ca nu ma port frumos? Aici pe TPU pot sa injur si sa-mi bag cat vreau, dar asta nu inseamna ca fac la fel si in viata reala.

Răspuns utilizator avertizat
| uglyCORPSEbride explică (pentru bluebutterfly2013):

Multumesc.

Răspuns utilizator avertizat
| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Te inteleg, pe o parte.
Pe alta parte, e mai greu.
Aici vorbesc de partea in care tu generalizezi.
Unele vorbe sunt menite sa te faca sa te simti prost, nu mai pune la suflet toate ironiile...

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nici nu stii ce inseamna cuvantul "superficialitate", cauta in DEX si dupa aceea mai comenteaza cu cuvinte din acestea "sofisticate", pana atunci. adios

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Daca te simti jignit de intrebarea mea inseamna ca te regasesti in partea cu "Voi sunteti cei prosti si superficiali!".
Doar pentru ca sunt mica nu inseamna ca sunt inculta si ca habar n-am despre viata, asa ca las-o mai moale cu superioritatea ca dai dovada de imaturitate.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Draga mea,unii chiar au dreptate.
De unii zici ca sunt prosti,la altii le zici ca pe TPU vorbesti cum vrei dar nu inseamna ca esti asa si in viata reala.
Tu chiar nu vezi ca te contrazici singura? Da erai matura si aveai habar despre viata,nu mai faceai postarea asta in care generalizezi si te simti frustrata cand altii iti zic un adevar pe care tu vad ca il negi.
Vorba lu emil, nu prea stii ce insemna cuvantul superficialitate.
Daca stiai, nu postai.
In cel mai rau caz, formulai si te exprimai altfel.
Nu trebuie sa te simti prost si nici s-o iei ca pe o critica, eventual poti s-o iei ca pe o critica costructiva.
Asta daca ai taria de caracter sa recunosti ca ai gresit si ia-ai bagat pe toti in aceiasi oala.
Sper ca ai inteles ceva din tot ce ti-am zis!

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nu ma simt jignit dar tu nu stii ce inseamna cuvantul "superficialitate" laughing Ti-am zis ca cauti in DEX inainte sa-l folosesti si n-ai facut-o. mai documenteaza-te inainte sa spui cuvinte pe care le-ai vazut in seriale proste pe Acasa.tv

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Explica-mi cu ce am gresit folosind cuvantul superficialitate. Consider ca l-am folosit intr-un context potrivit.
Nici nu ma uit la televizor, desteptule.