| uglyCORPSEbride a întrebat:

Toti spuneti ca nu va pasa de aspectul fizic si vreti o fata inteligenta si cu suflet bun, dar daca dati peste o asemenea fata radeti de ea pentru ca e tocilara, urata, etc.
Va aruncati in bratele tarfelor si apoi va plangeti ca toate fetele sunt materialiste si proaste.
Voi sunteti cei prosti si superficiali!

63 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

De unde stii ma tu? De unde stii tu ca toti rand de cel cumnti si inteligente si le catalogheza ca fiind tocilare?
Din aceasta postare, rezulta ca doar tu esti superficial si foarte frustrat, iti recomand un pahar de apa, asta sa nu faci riduri!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Sunt fata si nu sunt superficiala. Si stiu asta pentru ca toti cei pe care ii cunosc sunt asa.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Sucuze,greseala mea.
Daca nu esti, de ce vorbesti la general?
O sa intalnesti in viata fel si fel de oameni, o sa-ti dai seama ca mai sunt si persoane ok.
In postarea ta, ai spus ceva de genu "de ce TOTI" adica ia-ai bagat pe toti in aceias oala!
Cum spuneam, o sa vezi singura pe viitor ca nu e asa!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Daca ti s-ar spune in fiecare zi ca arati ca un organ genital si s-ar lua lumea de tine pe strada, m-ai intelege.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Te inteleg, pe o parte.
Pe alta parte, e mai greu.
Aici vorbesc de partea in care tu generalizezi.
Unele vorbe sunt menite sa te faca sa te simti prost, nu mai pune la suflet toate ironiile...

| Yumiii a răspuns:

Unde e intrebarea? ^^
Sa inteleg ca ti' s-o intamplat ceva neplacut, si asa iti versi tu nervii? xD

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Da. Ai vreo problema cu asta?

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Da am o problema cu asta, du-te dracului si omoara-te nu-ti varsa nervii pe altii! (si sigur tu esti aia grasa, urita, bocita care n-are parte de nimeni si nimic, dar nici nu ai indrepta asta.)

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Da. happy Nu e okay sa spui ca TOTI sunt asa. Ai fost tu cu toti si stii? ^^

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Asta e internetul si aici am voie sa spun ce vreau.
Nu este nevoie sa fi cu o persoana pentru a o cunoaste.

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Pe internet am voie sa fac ce vreau. Nu inteleg cu ce te afecteaza daca iti spun eu ca esti prost.
Nu sunt grasa, dar din pacate sunt urata si nu am cum sa indrept asta. Faptul ca nu am parte de nimeni si de nimic este doar din cauza superficialitatii celor din jurul meu.

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nici nu stii ce inseamna cuvantul "superficialitate", cauta in DEX si dupa aceea mai comenteaza cu cuvinte din acestea "sofisticate", pana atunci. adios

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Daca te simti jignit de intrebarea mea inseamna ca te regasesti in partea cu "Voi sunteti cei prosti si superficiali!".
Doar pentru ca sunt mica nu inseamna ca sunt inculta si ca habar n-am despre viata, asa ca las-o mai moale cu superioritatea ca dai dovada de imaturitate.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Draga mea,unii chiar au dreptate.
De unii zici ca sunt prosti,la altii le zici ca pe TPU vorbesti cum vrei dar nu inseamna ca esti asa si in viata reala.
Tu chiar nu vezi ca te contrazici singura? Da erai matura si aveai habar despre viata,nu mai faceai postarea asta in care generalizezi si te simti frustrata cand altii iti zic un adevar pe care tu vad ca il negi.
Vorba lu emil, nu prea stii ce insemna cuvantul superficialitate.
Daca stiai, nu postai.
In cel mai rau caz, formulai si te exprimai altfel.
Nu trebuie sa te simti prost si nici s-o iei ca pe o critica, eventual poti s-o iei ca pe o critica costructiva.
Asta daca ai taria de caracter sa recunosti ca ai gresit si ia-ai bagat pe toti in aceiasi oala.
Sper ca ai inteles ceva din tot ce ti-am zis!

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nu ma simt jignit dar tu nu stii ce inseamna cuvantul "superficialitate" laughing Ti-am zis ca cauti in DEX inainte sa-l folosesti si n-ai facut-o. mai documenteaza-te inainte sa spui cuvinte pe care le-ai vazut in seriale proste pe Acasa.tv

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Explica-mi cu ce am gresit folosind cuvantul superficialitate. Consider ca l-am folosit intr-un context potrivit.
Nici nu ma uit la televizor, desteptule.

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Nu am zis ca sunt matura, am zis doar ca stiu ca viata nu este roz, ii cunosc partile rele chiar foarte bine. Pot posta ce vreau eu atata timp cat nu incalc regulamentul, am voie sa imi descarc nervii aici daca vreau.
Voi ma judecati fara sa stiti absolut nimic despre mine, deci si eu am voie sa va bag in aceeasi oala.
Daca te simti jignit si pui pret pe insultele primite de la o persoana care nu te cunoaste demonstreaza cat esti de imatur. Probabil viata ta inseamna doar Facebook, TPU si filme porno.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Evident,poti posta ce vrei atata timp cat nu incalci regulamentu.
Dar asta nu inseamna ca esti scutita de observatii.
Dupa cum vezi,postarea ta a facut referire la multe persoane,persoane care poate sunt chiar ok.
Acum dupa ce ti-au spus majoritatea un adevar pe care tu inca il negi,o arzi cu replici de genu "postez ce vreau","pe TPU imi bag si imi scot cat vreau" etc.
Chiar nu poti observa ca nu ai dreptate si problema e la tine nu la altii?
E chiar asa greu sa recunosti ca ai generalizat?
Daca tot iti descarci nervii pe TPU,maine poimine iti descarci nervi si pe strada.
Acum hai sa te contrazic putin cu propria ta replica.
Zici ca te judecam fara sa te cunoastem,dar tu de ce ne-ai judecat fara sa ne cunosti si ne-ai bagat pe toti in aceiasi oala?
Daca nu iti place sa fi judecata, nu-i judeca nici tu pe altii.
Viata nu e roz pentru ca nu iti dai silinta sa fie roz.
Pana la urma toti au parte de suisuri si coborasuri in viata, dar asta nu e o scuza sa generalizezi.
Vad ca nu prea intelegi anumite chesti, dar nu e timpu pierdut, o sa intelegi tu...

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Nu sunt singura care generalizeaza dar vad ca doar de mine va luati.
Tu zi mersi ca esti insultat pe TPU, eu trebuie sa suport asemenea jigniri in fiecare zi la scoala si chiar pe strada.
Societatea asta bolnava nu se va schimba niciodata, oricat de mult mi-as da eu silinta sa imi fac viata roz.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nu m-am luat de tine.
Eu ti-am zis doar ce am avut de zis si ti-am explicat cate ceva.
Mai degraba tu ai venit cu diverse argumente la adresa mea.
Insultat nu sunt pe TPU,rare ori se mai intampla ca un utilizator frustrat sa ramana fara argumente si sa apeleze la insulte...
Te-ai gandit vreodata ca problema poate sa fie la tine? Daca da,ai incercat sa-ti schimbi atitudinea?!
Cu societatea ai oarecum dreptate,da cu viata,nu prea.
E viata ta,tu trebuie sa iei initiativa si sa-ti urmezi visele si destinul fara sa-ti pese de altii.
Nu are treaba socitatea cu asta.
Acum na,percepi cum vrei, dar tu iti faci viata frumoasa, urata, grea sau buna.
Daca nu imi dai dreptate, macar reflecteaza putin si cand ai timp, mai mediteza situatia!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Da, m-am gandit ca problema este la mine. Am incercat sa ma port frumos, dar in schimb am primit doar insulte si minciuni. Ar trebui sa ma las calcata in picioare din nou.
Viata si societatea au legatura: daca nu da nimeni doi bani pe mine ca sunt urata cum as putea sa imi urmez visele? Oricat de multe calitati as avea voi fi bagata in seama doar pentru a mi se spune ca am prea multe defecte.
Ii pasa cuiva ca sunt o persoana ok? Nu. Atunci mie de ce sa imi pese daca altii sunt ok?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Tu poate ca vorbesti din propria experienta,acum permite-mi sa te contrazic din propria experienta!
Am cunoscut fel si fel de oameni si am considerat la momentul potrivit daca merita respect sau nu.
Nimeni nu e urat,fiecare e frumos in felul lui si are calitati urmate de defecte mai mult sau mai putin vizibile sau grave.
Ai doua maini si doua picioare plus un cap pe umeri? Atunci esti ok.
Defectele nesemnificative se pot remedia in timp prin vointa si ta, asta daca tot zici ca ai asa multe.
Nu ai cunoscut inca persoanele potrivite, o sa vezi ca mai sunt si persoane ok.
A si sa nu uit, zici ca esti urata...
Fiecare sac isi are peticul lui si cel mai important, nu toti pun pret 100% pe aspectul fizic!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Frumos este ceea ce spune societatea ca e frumos, daca nu intri in standarde nu valorezi nimic.
Nu toate defectele se pot repara, mai ales cele fizice si legate de sanatate.

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Si totusi, am o intrebare! Cati ani ai fat-o?

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Un lucru superficial este un lucru facut de mantuiala, adica un lucru facut doar ca sa fie facut. asa ca nu-i inteleg rostul! Si te rog sa-mi raspunzi la intrebarea, "Cati ani ai?>"

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

O persoana superficiala este o persoana care pune pret doar pe "ceea ce este la suprafata", cum ar fi aspectul fizic. Daca ai cunoaste mai bine limba romana ai sti ca un cuvant pus intr-un anumit context isi poate schimba sensul.

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

De ce ai vrea sa afli o informatie atat de irelevanta?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Iti zic eu, dupa cum pui problema, ai maxim 14-15!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Si asta inseamna ca nu pot avea dreptate?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Nu,m-ai inteles gresit.
Ti-am zis, pe o parte ai dreptate pe alta nu.
Si zic asta ca generalizezi si nu vrei sa intelegi ca nu sunt toti la fel.
O sa vezi tu dealungu vietii si o sa te autocorectezi in afirmatii, pana atunci, poti sa-ti ridici sigura moralul la capitolul astahappy

| uglyCORPSEbride explică (pentru ROB3RT89):

Degeaba nu sunt toti la fel daca toti se poarta la fel cu mine.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Te invarti intru-n cerc,probabil asa sunt toti acolo.
Cat de des cunosti persoane noi,pune-ti singura intrebarea asta...
Daca tot zici ca se poarta toti la fel, poate e o mica problema la tine.
La scoala/liceu toti sa dau gramada, e ceva normal sa fi desconsiderata de anumite persoane, mai e si spiritul de turma.
Incerca sa cunosti persoane noi, persoane cu care ai ceva in comun.
Apoi o sa vezi ca mai sunt si persoane ok!

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Da, dar aici e un site in care PUI INTREBARI! big grin
Si nu mi' se pare coresc sa bagi toti baietii la un loc, daca "prietenii" tai sunt asa, baga-i doar pe ei. Nu poti spune ca TOTI baietii din toata lumea, cel putin din Romania se arunca in bratele tarfelor si chestii. happy Ii cunosti tu pe toti? smug

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Sunt punctele mele si fac ce vreau cu ele.
Bineinteles ca pot spune ca toti baietii sunt la fel. Putin imi pasa daca este adevarat sau nu, eu imi voi schimba parerea doar in momentul in care macar unul singur isi va schimba atitudinea fata de mine.
Nu mai face pe fetita educata si corecta fata de toti ca nu impresionezi pe nimeni.

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Am un singur comentariu pe care vreau sa ti-l spun : Du-te la mama ta si plange-te la ea, si sa o intrebi pe ea ce inseamna superficialitate ca poate ea stie. doar daca nu-i la fel de puerila ca si tine, sincer iti zic sa nu mai pornesti discutii asa directe caci se pot intoarce impotriva ta, apropo ai report de la mine big grin

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Atata timp cat iti descarci nervii aici si nu mamei sau celei mai bune prietene, viata ta inseamna acelasi lucru._.

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Te-ai gandit ca atitudinea ta (poate) este gresita fata de ei? big grin
Nu fac pe "fetita educata si corecta fata de toti" ca nu sunt genul, si nici sfanta nu-s.

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Ma port frumos, ii ajut cand au nevoie si incerc sa port discutii civilizate cu ei. Singurele lucruri pe care le primesc in schimb sunt adjective precum urata, proasta, scarboasa (asta din cauza unei boli...).
Nu am o relatie prea buna cu mama mea si nu am prietene adevarate.

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Multumesc frumos.
(eu te-am obligat sa raspunzi la intrebare si sa te certi cu mine, nu?)

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Ah, si scuze! Imi pare sincer rau ca am ales sa imi descarc nervii aici. Ar fi trebuit sa ma iau de un coleg la scoala sau sa ma tai.

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Taie-te, meriti asa tratament caci iti place numai sa te plangi fara a da un exemplu anume, intrebarea nu are un raspuns logic si nici ceea ce ai spus tu in toate comentariile nu au, ai putea spune ce fel de boala ca sa te putem ajuta sa o tratezi, ai putea sa-ti spui varsta, ca sa iti putem zice cum sa reactionezi in aceste situatii. e ca si cum eu as fi pus o intrebare de genul aceste "De ce toate fetele sunt niste fufe (sa nu spun mai urat), si ele spun sa vor baiat adevarat pe care sa-l iubeasca mult si nu conteaza cum arata?" Ar fi fost la fel de jenanta intrebarea si nu si-ar gasi rostul, fiecare are punctul lui de vedere. Eu nu spun ca-mi place orice fata cu suflet bun din lume, exista fete care nu vor sa arate bine (din cauza ca le e lene) si degeaba e inteligenta si sensibila si romantica daca e o batoza de 125 de kg care ocupa 2 scaune si la care daca se uita oamenii pe strada fac pe ei de ras (sau de frica) conteaza de situatie. deci ti-am spus punctul meu de vedere. Eu vad doar exteriorul, caci acela se vede primul, de abia dupa ce petreci ceva timp cu o persoana poti sa zici ca o cunosti bine si daca esti hotarat sa ramai cu ea! Sper ca te-ai lamurit despre mine, nu-s perfect, nimeni nu e, si eu am o boala din nastere dar trec peste asta. asa ca, peace!

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Am 14 ani. Multumit? Am hirsutism. Am depresie.
Nu imi pasa ce crezi tu despre fete, nu imi pasa daca te intereseaza doar aspectul fizic. Nici nu aveam nevoie de raspunsuri la "intrebarea" pe care am postat-o.
Persoanele ca tine nu merita nimic. Nu ai aprecia nici cea mai buna persoana din lume daca este urata.
Nu am voie sa spun ce ma deranjeaza? Trebuie sa tin totul in mine chiar si intr-un loc in care nu ma cunoaste si nu ma judeca nimeni?
Stiu ca merit durere fizica, ma urasc destul de mult.

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Am un coleg in situatia ta, bine. situatie asemanatoare. Dar nu trebuie sa pui la suflet tot ce ti se spune. big grin

| uglyCORPSEbride explică (pentru Yumiii):

Macar eu nu pun la suflet ce mi se spune pe TPU.

| Yumiii a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Eu doar ti-am dat un "sfat" sa nu pui la suflet.
Ce fac eu, este alta treaba~ big grin avem personalitati diferite.

| Cosmin86 a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Exact, ai doar 14 ani. Cu timpul o sa cunosti si alti oameni. Asteapta sa ai 18-20 si o sa vezi ca o sa fie altfel

| ErickEmil a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Daca tu te urasti cum ai vrea ca lumea din jur sa te iubeasca? Prima data sa te impaci singura, si orice fata care se respecta tine la aspectul ei fizic. si apropo, la 14 ani nu-ti fa tu grij de asa ceva, asteapta sa vina o varsta in care sa realizezi ca acum gandesti ca un copil laughing

| uglyCORPSEbride explică (pentru ErickEmil):

Faza cu "daca te iubesti si ceilalti te vor iubi" este o mare minciuna. Toti avem complexe si uram o parte din noi, dar asta nu ii impiedica pe altii sa ne iubeasca.Din toata disctia asta tu ai inteles doar ca eu sunt needucata, neingrijita si copilaroasa.
Singurul care gandeste ca un copil esti tu. Sari la concluzii fara sa stii de fapt care este adevarul, crezi din start ca ai dreptate fara sa te pui in pielea altuia si fara a lua in considerare ceea ce spune.
Ti-as da dreptate doar pentru a scapa de comentariile tale lipsite de bun simt.

Răspuns utilizator avertizat
| VladGH a răspuns:

Ai hotarit sa schimbi lumea?

| emmyD a răspuns:

Aici nu jignesti doar baietii dar si fetele

| uglyCORPSEbride explică (pentru emmyD):

Si care e problema? E sfarsitul lumii daca te-a insultat un anonim pe internet?

| emmyD a răspuns (pentru uglyCORPSEbride):

Vezi ca de 2012 ai trecut nu se stie de 2013 daca mai treci poate provoc eu sfirsitu lumii totul e posibil draga mea big grin