| KostyCool a întrebat:

TPU am o mare problema! Cineva mi-a dat teapa cu un iphone! I-am dat un e5 + 5 mil. si m-am dus cu el la service si a zis ca e replica. Eu ce sa fac. Pot sa chem politia?

Răspuns Câştigător
| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca poti sa dovedesti ca ai luat telefonul de la persoana respectiva, da, poti chema politia. (daca ai vreun act pentru telefon).
Daca l-ai luat doar asa, pe cuvant, felicitari! Ai o replica de iphone.

Nu trebuie sa cumperi asa telefoane, trebuia inainte sa bati palma sa mergi cu el la service sa verifice. Sau sa iei doar din magazine.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum daca ai facut pactul, data viitoare cumperi doar din magazin autorizat.

| SerafimHD a răspuns:

Nu e legal sa faci afaceri de genul ala deci politia nu se implica!

| LolaLollita a răspuns:

Ma indoiesc de faptul ca se va implica politia. Tu ai fost de acord cu intelegerea voastra. Trebuia sa verifici inainte.