| Ionut659 a întrebat:

TPU cât este un salariu în America? Dar în UK?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In uk salariul minim e 1500euro

In sua 7-8$ pe ora

| Eireann a răspuns:

In UK salariu minim e de £6.45/ora daca ai intre 18 si 20 de ani, daca ai intre 20 si 24 e £8.20/ora iar peste 24 de ani e £8.72/ora. 8 ore pe zi (sau mai putine ca in unele locuri ai o ora de pauza care nu e platita deci 7 ore), 5 zile pe saptamana, 4 saptamani intr-o luna. Poti face ore suplimentare sau Sambata, Duminica si sarbatorie legale sunt platite mai mult. Si sunt taxele, trebuie sa si grija cat castigi ca daca iei mai mult si intri in alta grupa de taxare poti sa iei de fapt mai putin bani in mana ca te-au taxat mai mult.
Salariul mediu in UK e in jur de £30000 - 35000 pe an - asta presupune cel putin £2, 500 pe luna.
In America difera foarte mult la fiecare Stat si e o discutie mai lunga. E foarte diferit.

Răspuns utilizator avertizat