| Denisalarisa10 a întrebat:

Ca si salariu in calitate de designer vestimentar, unde credeti ca se castiga mai bine? in America sau in Franta? + facultate facuta in acea tara

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Depinde la ce firma muncesti.salariul este in functie de firma.problema este sa fii cunoscut, sa ai C.V.-ul gras.altfel slabe sanse sa fii recrutat, indiferent unde faci facultatea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariu? pai ca designer vestimentar nu ai salariu ca doar nu esti angajat, castigi in functie de cine vrea sa iti cumpere creatiile

| Denisalarisa10 explică:

Ca si designer vestimentar te poti angaja la o firma, un brand nu trebuie sa lucrez pe cont propriuwinking