| Carolina1972 a întrebat:

TPU,mi se intampla doar mie sa ma simt naspa zi de zi? Fara niciun chef de viata? Eu locuiesc cu iubitul meu(nu locuiesc cu parintii) iar sunt singura din cercul nostru de prieteni care nu are permis si intr-un fel ma simt naspa,si fara chef nu stiu de ce sad am un feeling naspa fiindca ei au propriile masini,pot oricand sa se suia in ea si ea mearga unde vor,dar eu? Nu prea am prietene,nu prea mai discut nici cu mama. mai tot timpul stau retrasa, credeti ca am intrat in depresie? Sau doar mie mi se intampla sa ma simt asa naspa din motive aiurea? Plus ca se apropie bacul, daca nu il iau o sa rada pe la spate de mine ca sunt prostuta..nustiu de ce am gandurile astea. sad

Răspuns Câştigător
| anamaria82726 a răspuns:

Ma gandeam ca esti mai mare la inceput. Dar daca esti in perioada bac-ului ai 18-19 ani. Deci nu trebuie sa te gandesti inca ca esti singura fara permis sau masina. Doar ai atat de mult in fata. In plus doar tu te judeci pe tine pentru ca nu ai masina, altii nu. Nu sunt atat de multi cu masina la 19 ani. Chiar daca asa s-a nimerit in grupul tau de prieteni sa aiba mai multi. Deci cu asta sincer nu trebuie sa te stresezi sau sa te simti prost.
Cu parintii multi avem o relatie mai distanta. Dar ei oricand ne asteapta sa venim la ei cu bratele deschise. Daca ii simti lipsa poti oricand sa o suni sau sa te duci la ea acasa, ii vei face o bucurie.
Si poate si de asta esti retrasa...toate aceste chestii te fac sa nu ai chef de viata. Dar nu trebuie sa mai fii negativista. Poti sa privesti si partea plina a paharului. Sa te bucuri de iubitul tau, de cercul tau de prieteni, sa fii increzatoare ca te vei descurca la bac si sa repeti mult zilele astea. Este vorba de viitorul tau pana la urma. Va trece si aceasta perioada.

3 răspunsuri:
| Carolina1972 explică (pentru anamaria82726):

Am 19 ani si iti multumesc de sfaturi sad

| JicaContra a răspuns:

Ia-ti o trotineta electrica, nu e chiar masina, dar macar o sa ai senzatia ca poti pleca oricand

| mgtow a răspuns:

Schimba orientarea gandurilor spre partea buna a vietii