| DeeaCrissTina a întrebat:

Am și eu o problemă. Deci am 2 prietene bune, iar ele într-un fel m-au cam exclus din această prietenie, au inceput sa gaseasca motive sa rada de mine, din orice mica greseala ele incep sa rada de mine, si sa ma faca sa ma simt prost. Cu una dintre ele, cand nu este cealalta, ne intelegem bine, iar cand vine cealalta fata iar ma exclud. Din acest motiv incep sa ma cam inchid in mine, si sa devin timida. Nu mai am alti prieteni. Nu pot sa discut cu ele, pentru ca una dintre ele nu ma mai inteleg deloc bine, si incerc sa ne intelegem toate 3 bine, dar nu reusesc. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| MintDots a răspuns:

Crede-ma, asa am fost si eu in clasa a 8-a. A fost oribil. Eu una m-am simtit ca ultima. La noi eram 4 in grup. Eh, intr-o zi mi-am luat geanta si m-am mutat cu alte 2 fete. La inceput eram foarte timida, dar m-am imprietenit cu una foarte mult, si pana si azi suntem prietenebig grin Si ce crezi?! 2 fete din grupul vechi au venit si mi-au cerut scuze! Daca tu spui ca o fata se intelege bine din grupul tau, aceea te va alege pe tine. La mine a fost la fel, eu ma intelegeam bine cu ele doua, cand aparea si a 3 a isi bateau joc de mine. Cel mai bun sfat pe care pot sa ti-l ofer este sa incerci sa-ti faci cat mai multi prieteni si vei vedea care iti sunt alaturi si care nu big grin Bafta :*

2 răspunsuri:
| buburuza2007 a răspuns:

Eu zic sa-ti exprim punctul de vedere si asfel sa o luati toate 3 de la capat,si daca taci si inghitit nu rezolvi nimic,decat te macini,eu asa zic,vorbeste cu ele si asa iti dai seama ce fel de prietene ai,te vor intelege,si nu o lua ca alti prieteni nu ai,prietenei o sa-ti faci mereu, mereu vei socializa si vei lega relatii, exprimate si nu te inchide, nu ai de ce, succes

| Brunette67 a răspuns:

Buna. Dacă ele fac asa nu iti sunt prietene. Ia-ti inima in dinti si spune-le că nu au dreptul să rada de tine..si ca nu ar trebui sa iti pierzi vremea cu prietenii falsi. Du-te si intra in alte cercuri de prieteni. Ele nu iti sunt prietene.winking :* Nu te merita!