| pufarina a întrebat:

TPU! plzzz am nevoie de ajutor! funda! La scoala ne-a dat sa scoatem din poeziile lui Mihai Eminescu cuv : luna, codru, lacul, luceafarul, singuratatea, teiul, izvorul si flori de tei si daca am gasit poezia in care sunt cuv alea atunci scriem numa strofa in care se gasestc cuv, plzzz! ajutati-ma crying

1 răspuns:
| Nimeni1996 a răspuns:

Dap.astea sunt elementelel specifice creatiei eminesciene care apar in toate poeziile.scrie si srofele sau versul ca sa nu ai probleme.