| passenger a întrebat:

Treaba sta in felul urmator... Trec in clasa a 9-a si la balul bobocilor (care va avea loc prin octombrie) as vrea sa cant I have nothing-Whitney Houston, dar imi este frica sa nu ma fac de ras sad Adica eu am voce, dar nu o am ca Whitney si imi este frica, deoarece toata lumea stie cum suna melodia... Credeti daca o sa exersez in fiecare zi pana atunci pe melodia asta, si nu numai o voi canta mai bine?
Cum pot sa-mi fac vocea "ragusita", adica cum o are ea?

4 răspunsuri:
| AlexJB a răspuns:

Salut. Stii, hai sa-ti povestesc ceva. Si mie mi'au miz parintii si prietenii ca am talent la dans, asa ca m-am inscris la un concurs televizat. Probabil ca tuturor ne este putina frica si avem emotii ca daca vom gresi. Dar daca vei repeta, iar acolo vei face abstractie de toti cei din jur si te vei gandi cum canti acasa singura in camera sau in fata mamei cu siguranta vei reusi. Succes!

| teiube a răspuns:

La balul bobocilor nu trebuie neaparat sa sa fac ceva sa canti sa danseazi sau sa faci nu stiu ce balul aceste se face pentru a va cunoaste si pe a vb si a va distra daca nu ai voce nu canta sau chiar te faci de ras si vei ramane cu stampila uite-o paia care in a 9 la balul bobocilor a crezut ca are voce

| unknown a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci vocea cum o are ea, conteaza sa canti in felul tau.
Nu prea pot sa imi dau cu parerea, dar o data ce esti hotarata sa mergi si sa canti melodia probabil ai incredere in tine si in talentul tau.
Continua sa exersezi si acolo totul va fi bine. Succes!happy

| CrisyMiny a răspuns:

Salut! Daca vrei sa reusesti trebuie sa o repeti! Acolo trebuie sa crezi in tine, si imagineazati ca esti acasa! Crede in tine si o sa reusesti!;-)