| sεcяεт a întrebat:

Trebuie sa fi major pentru a baga ceva in amanet? puppy dog eyes Si cum functioneaza chestia asta cu bagarea unei bijuterii in amanet? Fundita :*

Răspuns Câştigător
| Diiiidi a răspuns:

Heiii...nu nu trebuie sa fi major trebuie sa ai buletin. si iti spun si cum functioneaza:sa spunem ca nu mai ai bani. mergi la amanet si dai.un inel.(sa zicem) persoana de la amanet iti da o suma de bani(nu sunt multi) iar tu.sa zicem ii spui:,, intr-o saptamana va dau banii inapoi"( e ca un imprumut) peste o saptamana ii dai banii inapoi iar persoana aceea de la amanet iti da inapoi inelul.:* funda?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ELena30 a răspuns:

Clar trebuie sa fi major. Ai dat funda cui nu trebuia happy
Succes!