| Mizukiii a întrebat:

E urgent! Spuneti'mi cum se scot niste bijuterii bagate ieri la amanet? Am luat 1500 lei pe ele. trebuie sa platesc toata suma? Va rog raspundeti repede!

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Toata suma,bineinteles, plus dobanda, depinde in ce zi te vei duce sa le scoti!
Trebuia sa te interesezi mai intai.

| Mizukiii explică (pentru greece12):

Vreau sa ma duc azi sa le scot, cam cat ar fi dobanda?

| Mizukiii explică (pentru greece12):

Dar vroiam sa stiu si cum se face.adica nu eu le'am bagat la amanet. le'a bagat un preten. trebuie sa se duca cu buletinul, cu banii si i le da?

greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil pentru o zi sa nu fie mai nimic,depinde de casa de amanet.
Da, se duce cu buletinul, contractul de amanet(actul cu care dovedeste ca le-a amanetat) si cu banii.

| Mizukiii explică (pentru greece12):

Multumesc mult !