| Muclees a întrebat:

vreau sa amanetez niste bijuterii dar sunt minor. Daca merg cu un major pot sa mai amanetez? Dar sa folosesc buletinul meu si cel major ii trebuie si lui buletinul ca sa demonstreze ca are peste 18?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu tu o sa amanetezi ci majorul si trebuie sa mearga cu actul de identitate.

| VanessaKarina a răspuns:

Chiar daca ai carte de identitate (buletin) tot esti minor. Ca sa-ti amanetezi bijuteriile trebuie sa mergi cu cineva care are peste 18 ani. Dar, si acea persoana cu care mergi trebuie sa-si ia cartea de identitate.
Si tu, si persoana cu care mergi trebuie sa aveti cartea de identitate.

Sper ca te-am ajutat! happy happy happy