| LastNight1324235436 a întrebat:

Uleiul de ricin se aplica pe scalp sau la radacina firului de par?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Si una si alta, dar eu prefer o masca, uleiul simplu e prea gras pentru par si iti ingrasa parul, si mai ales ca trebuie sa te speli foarte foarte bine sa il dai jos din par. eu folosesc o masca de par cu, un galbenus de ou, un pic de miere de albine, ulei de ricin ( cam o lingura), ulei de masline ( tot o lingura), catvea picaturi de vitamina a. Uleiul de masline si cel de ricin trebuie incalzit un pic apoi se amesteca cu celelate ingrediente, masca o aplici pe par, lasi sa actioneze in jur de 1 ora si apoi te speli normal pe par dar sa insisti pentru a curata bine uleiul. apoi aplici un balsam.

1 răspuns:
| oița112 a răspuns:

Nu il aplica pe radacina deoarece ti se ingrasaa parul...am patit-o.