| IoanaPuppy31 a întrebat:

Un baiat apreciaza mai mult sa i de puna o întrebare direct sau să i se ceara permisiunea, gen "pot sa te întreb ceva?"?

5 răspunsuri:
| ladyMillion a răspuns:

O tipa ar prefera mai mult : vrei sa fii sotia mea? sau: pot sa te intreb daca vrei sa fii sotia mea?

| IoanaPuppy31 explică (pentru ladyMillion):

Bine zis.

| RainmakerX a răspuns:

Intreaba-l direct.

| OldSoul a răspuns:

Direct.
Ca daca il intrebi cu "pot sa te întreb ceva?" deja stie ca e ceva, intim/important, si e posibil ca asta sa-l tensioneze si sa spuna nu.

| Aasdfghj a răspuns:

Pe direct. Indiferent daca e fata sau baiat, nu trebuie sa ceri voie sa intrebi ceva. Poate doar in diferite situatii, de exemplu cand e prins/a cu ceva si nu poate vorbi.