| LanguageMaster a întrebat:

Un elev boxer le impune colegilor săi respect prin teamă?

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Niciodata si iti mai spun ceva un om care face cu adevarat sport de performanta nu va apela la un asa comportament, genul asta de oameni de care imi spui tu sunt niste fetite care nu stiu cum sa se mai bage in seama, iau 2 ore de box si vin sa se deea mari dar de fapt sunt niste fricosi care nu au incredere in ei.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Boxul poate fi doar o pasiune, sportul nu influenteaza comportamentul omului, omul poate fi bun si respectos si sa practice din placere boxul ca orice alt sport, nu toti sportivi sunt rai nu e adevarat

| corbulalbrosu a răspuns:

In functie de caracterul sau s-ar putea sa le insufle/sugereze un sentiment sau o senzatie de posibila teama/frica, insa in nici un caz si de respect. Ba din contra. big grin

| justanotheruser99 a răspuns:

NU. Respectul se castiga, nu impune.

| FaraNume1245 a răspuns:

Respectul se castiga. Ala care-ti impune sa il respecti e un baietas ce duce lipsa de atentie. O va tine tot asa pana cand cineva ii va dovedi ca nu-i totul asa cum crede el.

| GreenVoid a răspuns:

Ala nu mai e respect e doar frica.

| Kuroo a răspuns:

E posibil, dar nu mereu, depinde de comportamentul elevului. Daca sportul practicat e similar cu caracterul sau, da. Nu toate persoanele colerice se impun prin agresivitate.