| wildpepsii a întrebat:

Unde sa locuiesc? La curte sau la bloc? De ce?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! eei si tu acum, daca eu zic ca e bine la tara mai crede? ai loc unde sa cresti un catel, o pisicuta, poti sadii flori, pomi fructiferi, un balansoar, ceia ce la bloc nu se poate, doar sa ai un catellove strucklove struck atat si nimic mai mult, noi am stat 18 ani la bloc, acum am, cuparat casa mare si frumoasa, si am cam tot ce imi doresc, doar sanatatea e subreda la mine, atat, dar ma rog la bunul Dumnezeu sa ma tina mult timp langa fam mea.o seara buna, chiar iti recomad sa locuiesti la curte...

| CiocolataTha a răspuns:

Eu zic ca e cel mai bine la casa pentru ca poti avea si o gradina unde iti poti planta legume, flori.daca ai si un teren mai maricel poti face si chiar un mini teren de fotbal in curte dc nu?smugsau de volei sau altceva.e altfel cand faci un gratar in curte cu familia. poti creste animale:X. daca nu e casa suficient de maricica mai puteti construi o camera.e altfel la casa.e liniste armonie.in schimb la bloc nu poti face toate astea.si mai mereu trebuie sa te certi cu vecini...e galagie. daca dai muzica tare vin toti la usa ta.sa dai mai incet.sau de ex.la casa poti sa stay in curte sa citesti la aer.la bloc nu poti face multe lucruri pe care le poti face la casa:X:X. sper ca te'am ajutat cu o parere>big grin

| KimY a răspuns:

La curte, e mult mai frumos si practic. Intr-un apartament nu ai avea voie cu catei, pisicute si alte animale de companie pentru ca nu ai avea unde le tine, pe cand la curte ai avea destul spatiu pentru toate, la curte o sa ai o gradina frumoasa plina de flori pe cand la bloc nu o s-o ai pe a ta, la curte poti organiza petreceri fara ca vecinu de la 3 sa-ti spuna "Da muzica mai incet" si lista continua. Chiar ti-as recomanda sa locuiesti la curte! Sa ai o seara buna.

| nucă a răspuns:

La curte, fiindca e mult mai frumos si placut.La bloc,de exemplu,vara,e mult mai frumos sa iesi afara, sa stai pe un balansoar, la umbra copacilor si sa te relaxezi.Si mai sunt multe posibilitati.winking
Pa, pa