| jolie9 a întrebat:

Unde si cum poti gasi persoana potrivita? (sugestii)

Răspuns Câştigător
| AnnaaLuvYa a răspuns:

Bună! În primul rând un lucru e sigur:trebuie să te iei după ce caracter ai. Dacă ești o fire mai cuminte ți-aș spune că persoana potrivită nu se alege clar dintr-un club decât dacă vrei unul experimentat în relații din astea.Persoana potrivită nu trebuie să o cauți,trebuie să aștepți să vină la tine. Dacă ețti o fire „Sălbatică la petreceri" unul care stă toată ziua „ la derdeluș" (adică care lenevește toată ziua și de abia așteaptă să mergeți în club deși tu nu ai chef înseamnă că e persoana potrivită).Cel puțin când cauți o persoană potrivită ține cont de:
-să fie o persoană amabila, gentilă, pur și simplu un gentleman pentru că o astfel de persoană duce la o durație de durata
-Să nu te uiți NEVER(niciodată)la bani lui!
-Să nu te uiți niciodată să îți îndeplinească tot ce vrei! Măcar dacă vrei ceva dăi ceva în schimb(afecțiune)
Sper să nu pară greu dar asta îți trebuie pentru o persoană potrivită. Acesta a fost primul meu răspuns și sper să îți fie de folos! La revedere și o seară plăcută!

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Persoana potrivita o vei gasi cand va vrea destinul!
Nu exista un loc sau un timp anume.

| Rockart a răspuns:

Păi, în niciun caz făcându-ţi planuri şi aşteptând cu sufletul la gură să se întâmple asta. Lasă lucurile să se întâmple firesc. Când vei găsi acea persoană vei şti.