| anonim_4396 a întrebat:

"Uneori distanta apropie iar apropierea departeaza". Cum comentati?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O persoana importanta pentru tine este cea careia ii simti in egala masura si prezenta si absenta.
De asta eu vad relatiile la distanta mult mai speciale decat ceva banal gen:,, hai noroc, da un numar, ne intalnim acolo, ce fain a fost sexul''.
De mentionat ca o relatie la distanta nu inseamna eternitate. E fain sa inceapa asa. Dar e tragic sa dureze ani intregi asa.
Distanta presupune o alegere ceva mai constienta. Te pune fata in fata cu riscurile si consecintele pe care ti le asumi continuand.
Apropierea departeaza in sensul in care ajungi sa cunosti o persoana cu adevarat, cu unele chestii care din exterior nu se vad.
De asta eu promovez casatoria ca fiind mutatul impreuna cu partenerul si nu actul juridic.
In ce priveste o persoana pe care deja o cunosti si care acum e la distanta semnificativa, distanta te poate face sa recunosti sentimentele pe care le porti asa cum sunt ele, fara sa diminuezi importanta lor.

| IsabelaIssa a răspuns:

Nu mai comentez ca am trecut prin asta si nu sunt doar vorbe. Nicicum nu e bine!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cam asa ceva.

| Flaviucu a răspuns:

"Distanta apropie" deoarece ti se face dor de o persoana, incepi sa o iubesti mai mult, sa o doresti mai mult in schimb "aproprierea departeaza" se poate sa te plictisesti daca esti aproape de o persoana, daca esti toata ziua cu ea, o vezi in feicare zi, la unele persoane se pierd sentimentele in asemenea cazuri.

| Cosmotel a răspuns:

Cazul meu: am rezistat aproape 3 ani intr-o relatie la distanta si cand a venit si ea in oras cu mine, ne-am despartit.

Răspuns utilizator avertizat
| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Păi când eşti la distană de o persoană, o vrei lângă tine, dar dacă eşti prea aproape de acea persoană, cam vrei să te îndepărtezi de ea.