| Eternal a întrebat:

Unii imi zic ca sunt o persoana nepasatoare. Ce trebuie sa fac ca sa ma pot schimba

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Salut! Pentru inceput poti incerca sa observi ce inteleg acestia prin notiunea de "a-ti pasa de ceva sau de cineva". Eu unul cred ca tu nu esti o persoana nepasatoare ci doar una care nu acorda importanta lucrurilor infime si care este judecata pentru asta. Nu esti nepasator fata de ceva daca acel ceva nu iti merita atentia.Pur si simplu incerci sa te concentrezi asupra lucrurilor care conteaza.
Cei ce ti-au spus asta au probabil alte conceptii fata de lumea inconjuratoare, acestia acordand importanta si celui mai mic lucru.
Concluzia este ca trebuie sa observi ce considera acesti oameni ca fiind "important" si daca acest lucru este demn de luat in seama.
Numai astfel iti poti modifica atitudinea, observand lucrurile pe care cei din jur nu le pot ignora si carora la randul tau o sa le dai o anumita atentie, daca vrei sa te accepte.
Este doar parerea mea! Iti doresc o seara placuta in continuare!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa fii mai atent/a la nevoile lor, la tot ce-ti transmit si sa iei in considerare.

| T0T a răspuns:

Nu trebuie să te schimbi pentru nimeni. Ce ar trebui să faci? Să îți întărești caracterul astfel încât să nu îți ma pese nici de opiniile unora și să fii ceea ce ești sau ceea ce vrei să fii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu vezi nimic deranjant la caracterul tău și tu ești ok cu tine..nu e nevoie să te schimbi pentru nimeni.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Sa iti controlezi firea

| justadream94 a răspuns:

Ajuta lumea mai mult si asculta ce au de zis

| CaziPloaie a răspuns:

Fi mai atent, implicate mai mult in ceea ce faci sau faceti.