| eoooo a întrebat:

URGENT! HELP MEE... Buna TPU am o problema, va rog ajutati-ma. Acum 2 zile am simtit o durere in barbie, apoi am observat ca mi se facea un cos, insa cosul era in piele si nu il puteam sparge. Ieri am reusit sa il sparg, de fapt mai mult am gresit pentru ca el nu s-a spart, de fapt a devenit cu coaja sau ceva de genu. Acum e rosu pe langa el si ma doare cand ating. Cum pot face sa dispara? sau sa il ascund fara fond de ten si prostii. Remedii naturale? vaaa roooggg multtt... FUNDA. VOT FOLOSITOR LA TOTI. VA ROOOG

Răspuns Câştigător
| Alina140663 a răspuns:

Buna.deci nu te speria ca e ceva normal.si o sa iti dau un sfat care te ajuta dar nu chiar din prima noapte
deci ia un catel de usturoi si taiel in rondele si puneti una pe cos seara inainte de culcare [lipeste peste el scoci si lasa-l pana dimineata]
aa era sa uit inainte sa pui usturoiul spalate bine cu apa si sapun si apoi dal cu spint. apoi pune usturoiul si fa cum am spus mai sun
succeslove struck!
la mine merge
p.s.:cam a doua dimineata da rezultate super

1 răspuns:
| Michell_7762 a răspuns:

Este ceva normal,dar nu desperiat! incearca si tine cub de gheata,nu il necaji,pentru. ca te vei trezi ca nu iti mai trece. Tine cat mai mult rece pe el,alt remediu nu cunosc (mie imi trece asa, cand da inapoi si nu mai este rosu, dau cu un pic de fond de ten )