| AtIr a întrebat:

Urgent..mama are o inflamatie la ochi..cred ca ia intrat scrum de la foc ..cum o pot ajuta urgent? dau funda chestii naturale

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Deși e antiinflamatoriu, medicii oftalmologi nu recămandă spălatul ochiului cu ceai de mușețel.
Mai bine cu apă rece și apoi de urgență la un medic specialist.

| ionut1134 a răspuns:

sa se duca la doctor si sa se clateasca cu apa din abundenta poate se invata minte sa nu mai fumeze

| nevermind3322 a răspuns:

In primul rand pune un cub de gheata intr-un prosop de bucatarie, si spune-i sa si-l puna pe ochi. Apoi fa un ceai de musetel, ai rabdare sa se raceasca si cu un dic demachiant sau cu vata, imbibata in ceai, spune-i sa-si picure putin ceai in ochi, si sa frece inspre INTERIOR. Daca nici asa nu trece, duceti-va la un spital, sau la un medic de familie. Bafta! happy