| anonim_4396 a întrebat:

V-ati dorit ca parintii sa va fi dat alt nume de botez? care ar fi?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Numele meu este cristina ioana toti imi spun cristina sau "brenda"(asa ma alinta)pentru ca numele meu de botez nu prea il stie aproape nimeni nu prea imi place... daca as alege alt nume in loc de ioana ar fi adelina sau chiar brenda cum imi spun uniilove struck

14 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mi s-a întâmplat asta prin copilărie fiindcă aveam prietene cu nume mai "sonore" decât al meu, între timp mi-am dat seama că am un nume frumos chiar dacă nu e neobişnuit(sunt vreo 70 de fete cu acelaşi nume+variantele lui pe TPU, de-asta am ales ceva diferit)

| Flav a răspuns:

Da ma.eu sincer.ma cheama Flavius-Iulian.culmea, la scoala, toti colegii imi spuneau Iulica sau Iuli...acum, toti imi spun Flavius iar cei mai apropiati Flav...
Sunt multumit de nume. N-as avea de ce sa nu fiu. happy

| Leea1234 a răspuns:

Cand m-am nascut eu mama avea de gand sa ma numeasca ANA-MARIA, dar tatal meu a spus "nu", fata mea se va numi ANDREEA, si asa a fost!
si imi place acest nume!

| Klara a răspuns:

Si mie imi place numele meu...laughing vad ca sunt oameni foarte multumiti de numele lor

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mare noroc au avut ai mei ca au fost inspirati.Am un sigur prenume...si mi-l place : Monica.
Cunosc o gramada de persoane care au doua prenume.si pe unul dintre ele il ascund cat pot de bine, pentru ca nu le e pe plac.
Ce ma faceam daca nu-mi place singurul prenume pe care il am?! laughing

| Gabry a răspuns:

Nu, mie imi place foarte mult numele meu! Cred ca nu exista un nume mai potrivit pentru mine!
Au fost parintii inspiratihee hee

| mirunaioana a răspuns:

Pe mine ma cheama Miruna Ioana Elena.Imi plac foarte mult aceste prenume si nu stiu ce ar fi mai potrivit.In special Miruna nu este un nume des intalnit si este si foarte special.Toata lumea imi spune Miruna si eu consider ca este un nume deosebit.Imi port numele cu mandrie.

| alinutzacodruta a răspuns:

MI-ar fi placut sa ma numesc Roberta sau Cosmina big grin

| theodoraafi a răspuns:

Mi-ar placea sa ma cheme gabirielahappy

| betty17 a răspuns:

Sunt multumita de numele meu caci nu este chiar atat de comun ca altele:paula

succes

| adelutza_9680 a răspuns:

Nu. Mie una imi place numele meu.Chiar daca as putea alege altul nu as face acest lucru.Numele de botez, dat de parinti este f.frumos si nu l-as schimba pentru altul.

| BaddieBae a răspuns:

Pai imi plac prenumele mele : Oana Andreea dar totusi daca as putea alege as vrea sa ma cheme Allessya sau Allyssa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate numele sunt frumoase în felul lor, însă nu contează frumuseşea numelui ci persoana care îl poartă. Eu mă numesc Mădălina, şi niciodată nu m-am gândit că aş putea avea vreodată alt nume. Dacă aceasta este hotărârea bărinţilor trebuie să o respectăm şi să ne purtăm numele cu mândreţe şi onoare.
Mult succes, şi zi de zi să ai o zi bună happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce are "Diana " thinking
Mie imi place ft mult tongue.
Nu as schimba numele asta pentru nimic love struck.