| EyesSad17 a întrebat:

Va place psihologia? si dc ^^

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Da, pentru ca mare parte din sentimentele si actiunile noastre reprezinta inconstientul. Drept urmare, n-ar strica sa aflam de ce facem anumite lucruri. Poate nu le-am mai face.
Nici eu nu am o pasiune pentru materia scolara psihologie.
Ma pasioneaza atat psihologia cat si filozofia, in general intelgerea firii umane.

2 răspunsuri:
| EyesSad17 explică:

Imi place psihologia pentru ca te mai asculta si cineva, dar nu imi place ca nimic nu faci cu toate ce iti spune psihologul. Daca as pati ceva foarte grav crede-ma ca nu as putea sa ma duc sa imi rezolv problema cu doar vorbe;(

| GOLD99 a răspuns:

Da, eu cand ma duc la orele de pshilologie nu ma duc ca as avea vreo problema acolo fac tot felul de exercitii distractive care imi stimuleaza mintea si rapiditatea de a gandi si precizez sunt in clasa a 7 a. Daca vrei sa urmezi sa fii psiholog in viata sa stii ca este foarte distractiv ii poti ajuta pe copii mai mici decat tine, poti ajuta la formarea caracterului si mintii unui copil, nu este o sluba grea si se plateste binisor cu vreo 1500 de lei pe luna din cate stiu.