| ramona_5984 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! luni se face o expozitie de felicitari la noi in scl,,, sh am nevoie de niste texte frumoase de Valentine's Day,, si nu stiu ce sa scriu va rog ajutati`ma![-o<

dau fundita la cele mai multe sh mai frum,,batting eyelashes kisskiss

1 răspuns:
| Aly2 a răspuns:

Uite aici cateva :
1. Asa cum se ajunge de la a la b si de la b lac, asa se ajunge si de la o imbratisare la un sarut si de la un sarut la o frumoasa poveste de dragoste.
2. Vin inspre tine cu gandul la iubire si ma intorc plin de fericire.
3. Nu pot sa stau o zi fara sa te ved, nu pot sa stau o saptamana fara sa te sarit si nu pot sa stau o luna fara dragostea ta. Te iubesc nespus de mult!
4. De Valentine s Day, lasa-ti sufletul sa zburde pe potecile iubirii. Vino sa invatam sa fim fericiti. "Noi"sa fim cea mai puternica constelatie.
5. Sa visez la un inger nu e nevoie, pentru ca esti tu langa mine si nu mi-e frica de iubire.
6. De valentine s Day, lasa-ti inima sa zburde pe cararile iubirii... invata sa fii fericit, iubeste si sa fii iubit!
7. Dragostea mea pentru tine este ca un cer senin dupa o dimineata innorata, ca roua in zori de zi, ca razele soarelui de primavara, ca florile din luna mai; vocea ta imi aduce bucurie in suflet si gandul la tine liniste. Te iubesc!
8. Ai aparut ca un curcubeu in viata mea, mi-au luminat zilele intunecate si ai patruns in inima mea asa cum nimeni nu a mai facut-o pana acum, iar de atunci am stiut ca suntem suflete pereche si ca universul este doar al nostru!
9. O scoica de aur e inima Ta, iar perla iubirii se afla in ea, dar scoicile se spag de stancile reci, iar perla iubirii ramane pe veci!
10. Iubesc o urma de parfum, ce m-a facut sa-mi intorc privirile asupra ta, iubesc o urma a mainii tale care odata m-a cuprins iubesc, o urma, o urma a buzelor tale care odata au pecetluit dragostea noastra, iubesc o urma de lacrima, lacrima ce a curs cand tu ai sters si ultima umbra de zambet, iubesc o urma ramasa pe inima mea, iubesc amintirea ta!
11. Am sperat sa te-ntalnesc,
Si sa-ti spun ca te iubesc,
Tu esti puisorul meu,
Te voi adora mereu.
Te voi iubi la nesfarsit,
Tu esti tot ce mi-am dorit,
Visul meu e-adevarat,
Tu esti tot ce am visat.
12. Cineva mi-a spus ca ziua are 24 de ore ca ora are 60 de minute ca un minut are 60 de secunde dar nimeni nu mi-a spus ca fiecare secunda fara tine este o eternitate.
13. Ai aparut in viata mea
Intr-o zi de martie
Cu zambiluta intr-o mana
Si fericirea in cealalta.

Erai putin entuziasmat
Nu te-asteptai la o minune
Insa cand am aparut
S-a preschimbat in iubire.

Chiar atunci cand te-am vazut
Mi-ai aparut ca o minune
Si am ramas fara suflare
Pan-am primit a ta floare.

A trecut un an de-atunci si inca mai visez
La acea zi de primavara
Cand in ochi eu te-am privit
Si pe loc m-am indragostit.

Asadar, te voi iubi mereu,
C-ai semanat in mine intreaga ta iubire!
Si-mi stai alaturi de un an
Daruindu-mi numai fericire.

Totul imi pare mai frumos
Cand esti langa mine,
Simt ca ma iubesti,
Si cand ma tii de mana!

Ce mi-as putea dori mai mult?
Tu esti totul pentru mine
Si pe tine te doresc
Acum si-n totdeauna!
TE IUBESC!
14. Daca iti spun ca te iubesc, nu ar fi indeajuns daca nu ti-as spune ca te iubesc pentru totdeauna!
15. Te-am iubit, te iubesc si te voi iubi pe veci si nu uita ca ori ce s-ar intampla tu vei ramane comoara mea.
16. Daca ai fi o floare eu as fi vantul, ploaia si lumina. Daca ai fi o stea eu as fi noaptea eterna. Daca ai fi ocean eu as fi plaja marginita de gandurile tale. Numai pentru a fi impreuna, pentru totdeauna. Te iubesc.
17. Cand te-ai nascut tu a plouat toata noaptea dar nu pentru ca trebuia sa ploua ci pentru ca a plans cerul pentru cel mai dulce ingeras. Te Iubesc din toata inima - imi ia 2 secunde sa iti zic, dar imi trebuie o viata intreaga sa iti demonstrez cat de mult!
18. In prag de seara, cand luna stralucind apare,
In zori de zi, cand soarele rasare,
In fiece minut, iubite imi cant,
Iubirea ce ti-o port in gand
In gand, in suflet, cu tot trupul
ametit de a ta suflare
Te iubesc si caut sa iti spun ca dragostea, iubite, n-are asemanare.
19. ubirea mea pentru tine e cel mai pur si cel mai sincer sentiment. Vreau sa stii ca tu esti cel mai frumos lucru care mi se putea intampla. Ai devenit parte din viata, trupul, mintea si sufletul meu. Fara tine as fi pustie, as fi ca noaptea fara luna, ca ziua fara soare, tu pentru mine esti ca oxigenul!
20. Astazi noi sarbatorim
Pentru ca mult ne iubim
Noi suntem indragostiti
SI SA FIM DOAR FERICITI!
Si niste siteuri unde poti sa gasesti :
http://felicitari.ele.ro/viewmessage?cid=109&mid=3722&page=1
http://felicitari.ele.ro/viewmessage?cid=109&mid=3722&page=6
http://www.ziua-indragostitilor.ro/......te_7.html. Cam atat. Bafta maine la expozitie!