| Happiness_8100 a întrebat:

Va rog, ajutati-mapuppy dog eyes
Am o problema...la balul unei prietene, ne-am dus tatal ei cu masina, si eu aveam niste tigari in genata mea, si el mi le-a vazut, si mi-a zis prietena ca atunci cand plecaem de la bal, miroseam rau de tot...si acum cateva zile i-a gasim mama prietenei mele tigarile ei, si a pedepsit-o urat de tot.Pe langa faptul ca nu o mai lasa afara pana la vara:O, in al doilea rand, cica ma spune mamei mele. Faza e ca eu nu fumez, am tinut tigarile doar asa, mai mult erau ale prietenei, eu am luat doar 1-2, ca era un bal, sa ma distrez si eu putin.si la faza cu mirositul, frate eram intr-un club, logic ca de la club mirosi a tigari foarte tare, poti taia fumul cu toporullaughing. in fine, chiar nu as vrea sa am probleme, doar as vrea un sfat daca se poate.
va multumesc mult, dau voturi si funde:*

Răspuns Câştigător
| Brendy2000 a răspuns:

E cam dificil.Dar tu ii spui mamei tale ca in club 97% din ei fumeaza si acolo logic ca s-a format o incapere care mirosea a tutun si poate o sa inteleaga.Iar partea cu prietena ta nu prea ai ce-i facebig grinar i-ai putea spune mamei ei ca acele tigari erau ale unui prieten si ea doar le-a tinut ca sa nu il vada parintii lui fumand, iar el fiind unul din prietenii ei ce-i mai buni si ea a vrut sa-l ajute.Vezi tu cum faci, dar ar fi bine sa recunosti dar pe urma o sa se afle asa ca fa cum vrei sau alege unul din sfaturile acestea de aici si pe viitor sa nu mai fumati! Sper ca ti-am fost de folos!

4 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E naspa! Nu as vrea sa fiu in pilea ei, dar tu dace te stii fara vina nu ai de ce sa iti faci griji! Parintii tai trebuie sa aiba increere in tine, mai ales ca nu fumezi! Sunt nenorocita rau aceste tigari si eu cand le-m apucat nu am putut sa le mai las, dar apoi acum10 ani am reusit un lucru de care ma mandresc le-am lasat! Mi-a fost foarte greu dar am reusit! Ce repede le apuci si ce greu te lasi! multa bafta!

| vladmR a răspuns:

Daca ii spune mamei tale ii explici pur si simplu ca nu ai fumat,daca intelege bine daca nu, nu, dar macar stii in sinea ta ca nu ti-ai mintit mama

| Dianne06 a răspuns:

Pai ai 2 variante ori negi totul pana la capat, ori ii spui tot adevarul mamei tale!thinking
Sper ca ti-am fost de folos
:*:*
Pupicibig hug

| DnlG a răspuns:

Ce treaba au ei cu tine.cica te zice la maicata. ar trebui sa le zici ca sa isi vada de copilul lor si sa il lase pa al altuia in pace...cu ce ii deranjeaza faptul ca "fumez" desi tu nu o faci. si chiar daca ai faceo tot nu ar trebui sa isi bage botul