| wannabe a întrebat:

Va rog frumos cine se pricepe binisor la franceza si vrea sa ma ajute sa fac o scrisorica prin care sa sfatuiesc o fata ce e bine de facut in relatia intre ea si un prieten, fiindca ea este nesigura de sentimentele ei? va rog cu tot cu traducere in romana.

1 răspuns:
| DragonFLoW a răspuns:

Fa scrisoarea in romana, asta nu cred ca iti este o problema, iar apoi ia fiecare propozitie si insereaz-o in google translate, nu zic sa ai incredere in google translate dar iti va da o traducere apropiata cu ceea ce ai scris u, daca trebuie sa pui un timp ceva sa acorzi un verb cu un pronume, nu cred ca va fi asta o problema. Iar daca chiar nu gasesti traducere iti propun sa cauti un dictionar.