| S3S3an a întrebat:

Va rog sa ma ajutati rapid puteti sa ascultati asta http://www.youtube.com/watch?v=4Tr0otuiQuU
si sa imi spuneti ce sentiment ati avut
ce imagini va creat aceasta melodie? Dau funda

2 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Hai să ne căcăm pe noi că ascultăm muzică clasică.
E doar muzică. De o calitate net superioară altor genuri, dar tot muzică rămâne.

| clopotel14 a răspuns:

E greu sa descri sentimentul pe care il ai... poate ca multi nu inteleg muzica clasica,dar eu o inteleg,avand in vedere ca eu studiez muzica clasica,si stiu ce presupune ea happy Pe mine,aceasta sonata ma intristeaza,ma face sa ma gandesc la o zi ploioasa de toamna,un cuplu de tineri care au o poveste de dragoste aparent imposibila(in prima parte),iar apoi,cand urmeaza partea mai energica,imi da senzatia ca ei incearca sa lupte din rasputeri pentru dragostea lor,infrutand orice,dar, in final, cand ei cred ca eu reusit, ca au invins toate obstacolele li se intampla un accident, si mor amandoi. sad...In concluzie, ma face sa ma gandesc instantaneu la "Romeo si Julieta" de Shakespeare: o poveste frumoasa de dragoste, care in final are un sfarsit groaznic. Sper ca te-am ajutat happy