| Asterania a întrebat:

Va salut. Am și eu o întrebare are un bărbat nescris in certificatul de naștere a copilului și nefiind cu el 17 ani de zile sa își dea comenzi asupra copilului? Mai ales ca copil nu la cunoscut pana la aceasta vârsta

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este sotul mamei tale, atunci este tata vitreg si poate sa-ti dea comenzi si sa te supravegheze, fiindca iti este parinte iar tu esti copil minor la 17 ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| dullcat a răspuns:

Buna.In mod teoretic nu prea ar avea ce sa te comande din moment ce nu si-a indeplinit rolul de tata atata ani.

| Fatamuntilor a răspuns:

,,comenzi'' suna cam urat! nu esti caine!
poate sa dea dea sfaturi.De nu iesiti si voi la suc ca, ca vorbiti si voi ca intre barbati? Ca sa cunoasteti mai bine!

| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca nu e tată în acte,înseamnă automat că nu la recunoscut, nu? Daca așa s-a întâmplat, nu prea ar avea vreun drept să te comande, fiindcă nu e tatăl tău de nicio culoare, ci doar un simplu străin, zic și eu