| miimi a întrebat:

Va salut si am o intrebare. Daca de exemplu creez fise de lucru, si postere bine niste fise... si le vand pe net cu comanda sa faca cineva trebuie sa am o autorizatie sau e o chestie ilegala fara?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Depinde ce ai in poster, sa zicem ca o ai pe Madona, daca nu te pui in contact cu firma care comercializeaza produse cu ea si vad ca vinzi postere poti sa ai probleme, amenda usturatoare sau puscarie (daca esti majora) daca nu parintii sunt trasi la raspundere. Mai bine le vinzi prin ziar sau teletext ca internetul e riscant pentru asa ceva.