| NiiiaaRawwr a întrebat:

Va simtiti mai bine daca stati in casa si cititi o carte, va uitati la tv etc. decat daca iesiti afara? Eu ma simt mai bine in casa insa obligata de mama [care nu are alta treaba decat sa ma dea afara pe usa obligat] trebuie sa ies chiar daca nu-mi face nici o placere x_x.

1 răspuns:
| lolitta_2063 a răspuns:

Iti poti lua cartea si sa iesi in parc sa citesti daca asta e ce iti face tie placere. Mama ta iti vrea doar binele deci sa nu te superi prea tare pe ea, ai putea sa ii explici ca tu preferi sa stai in casa, daca ai vb fumos si i-ai da argumente ar intelege.
In ceea ce ma priveste pe mine intotdeauna mi-au placut plimbarile. Cand sunt suparata imi iau mp3-ul si castile si ma duc singura 1-2 hai-hui pe dealuri, in padure si cand ajung acasa intotdeauna imi reintru in forma.