| AvalohAlyn a întrebat:

In sfarsit.a venit iarna.s-a cam lasat asteptata.
La voi ninge, viscoleste si e frig?
Si-a intrat iarna in drepturi si la voi?
Stati in casa si priviti sau iesiti afara sa simtiti pe propria piele iarna?
happy

Va place zapada?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Nimic nu e mai frumos decat sa observi, fie de afara, fie de dinauntru, linistea si puritatea pe care o aduce zapada.
Mie, personal, iarna imi interiorizeaza orice traire. It's magic.
O problema care ma anima referitor la iarna, la zapada? Nu pot deschide poarta. happy

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Viscoleste tare.Si ninge.Am iesit dimineata.Acum stau pe TPU.

| Drimmero a răspuns:

Ninge ca-n povesti la mine, zapada cat cuprinde, superba priveliste!

| J0B0MAT a răspuns:

Ninge. Si e frig.
Dar mie nu imi place. Urasc frigul si zapada(mai ales cand se topeste). Horror.

| RainmakerX a răspuns:

Da,ninge dar nu imi place... urasc frigul!

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Stiu,mi-am mai zis..Macar e frumos sa te uiti cum ninge si e zapada, din casa.laughing Asta iti place? Nici eu nu am iesit afara.happy Doar ma uit...e frumos tare sa vezi totul alb..cum a zis si @Rakanishuu.E sublim, deosebit, superb.Dar gheata de dupa nu mai e asa buna frumoasa.happy

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Vai,inghet numai cand ma uit pe fereastra... Imi vine rau cand ma gandesc ca trebuie sa ies din casa ca sa plimb un catel care nu-mi apartine. Dar asta e, vremurile disperate cer masuri disperate.hee hee

| R0R0 a răspuns:

Asta e ultima intrebare la care raspuns big grin.
So, la mine nu ninge.A nins acum cateva zile, dar deja s-a topit zapada. Si, da stau si privesc pe fereastra intre timp ce invat laughing
Zapada e frumoasa, uneori. Mai ales cand baietii nu dau in fete si le baga cu capul in zapada. laughing

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

La ce ai de invatat asa mult? Esti la filo?(nu mai tin minte)

laughingDe unde esti?
Vreau sa vin sa te bag cu capul in zapada.laughing)))

(am glumit)

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

laughing Nu veni, ca ma incui in casa.
Sunt la mate -info bilingv engleza si invat la religie. Dau olimpiada joi (de aceea).

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Wow,ce frumos...sustii olimpiada la religie..foarte fain.
Iti urez succes maxim si Dumnezeu sa te ajute la acest concurs, sa ai inspiratie si luminare duhovniceasca!
O duminica faina. Spor la invatat.

| Florentina9210 a răspuns:

Da. A venit in sfarsit. Ninge frumos si linistit. Cel mai bun lucru pe care il putem face este sa stam la caldura cu o ceasca de cafea/ceai si sa urmarim un film bun. Imi place enorm zapada/ Imi trezeste amintiri placute...

| Cameliapantiru a răspuns:

Iarna a ajuns si la noi, dar nu si zapada (inca), desi se anunta ca de maine va ninge si aici.
Nu stau in casa, eu iubesc foarte mult natura si plimbarile in parc, incat nu ma pot limita la a privy pe fereastra, ci ies sa ma plimb, macar o jumatate de ora zilnic, indiferent de vreme sau anotimp.
Imi place zapada, m bucur de ea la fel de mult ca elevii mei, iubesc sa ies cu copilasii cu a mea catelusa la o ''bulgareala'', imi place sa vad cum sunt construiti oameni de zapada, imi place sa vad ca lumea iese la patinaj, la ski sau la sanius (in copilarie, mergeam si eu cu snaiuta, dar in prezent nu mai practice niciun sport de iarna), zapada imi aduce o stare de fericire, jovialitate, relaxare si lumina in suflet.