Vii la Street Heroes?

Fresh makers, hipsters, swaggers, writers, DJs, MCs, bboys, skaters, bikers, rollers, high heads, lazy bones, madams and monsieurs, – STREET HEROES Lucky 13 fueled by burn este oficial ON!

Pe 30 august la Arenele Romane sunteţi invitaţi să savuraţi pe rând din deliciile super cocktail-ului urban pe care echipa Street Heroes vi l-a pregătit: muzică, sporturi extreme, breakdance, graffiti, lifestyle şi street wear mixat 24 de ore fără oprire.

Ediţia a 8-a Street Heroes îşi montează reflectoarele într-o nouă locaţie, gândită pentru un super show: pe 30 august ne dăm în spectacol la Arenele Romane în faţa miilor de rebeli urbani care sunt aşteptaţi la eveniment. Festivalul s-a mutat din parcul Tineretului şi a acceptat provocarea acestei noi locaţii pentru că setup-ului de sport extrem i se potriveşte o arenă cu tribune pline de spectatori pregătiţi să-şi aclame riderii-eroi preferaţi de bike, skate sau role. Cei mai buni sportivi din România şi invitaţii internaţionali vor arunca în aer cele mai spectaculoase trick-uri ale lor in skateparkul Street Heroes special construit în mijlocul Arenelor Romane. Pentru cei mai extremi dintre ei sunt puse la bataie premii în valoare de 3000 EUR cash.

Eroii de pe scenă – special international guests şi cei mai fresh artişti locali sunt pregătiţi pentru başii din boxe şi aplauzele voastre. Tot acest meniu de hip-hop, reggae, drum`n`bass, trap sau underground folclor este înregistrat sub numele Street Heroes Non Stop Party şi nu ne vom opri decât spre dimineaţă.

HUCCI , master-ul compilaţiilor All Trap Music, vine cu beat-urile sale puternice direct din UK şi dă House Party la Arenele Romane împreună  cu  SOOM T, Konchis și Patricia Panther din Renegade Masters Crew (UK). Artiştii locali învitaţi pe scena de la STREET HEROES Lucky 13 sunt DOC, DELIRIC1, Vlad Dobrescu – C.T.C.,  SUBCARPAŢI, DRAGONU AKA47 şi GOJIRA & PLANET H.

Se mai adaugă peste 100 de b-boys & b-girls packed cu cel mai proaspăt flow de breakdance care se vor înfrunta în bătalia de pe dance floor-ul de la Street Heroes plus un mega perete de graffiti pentru eroii străzilor şi ai subteranului invitaţi special să coloreze intrarea în arenă.

3 răspunsuri:
| LegionarulRoman a răspuns:

As veni doar pentru Dragonu AKA 47. Din pacate stau in celalalt capat al tarii big grin.

| MadalinaMady18 a răspuns:

Daaaaaaaaa,tu?

| andinoskaterforever a răspuns:

As vrea sa vin dar parinti!