| LoveForShania a întrebat:

Vineri, este 15 ianuarie, ziua de nastere al lui Mihai Eminescu.
Ce proiecte imi recomandati sa fac pentru scoala?
Eu mi-am facut pe calculator ceva cu biografia lui in care am pus si poze specifice textului, si apoi acestea sa le scot la imprimanta. Foaia care imi iese de la imprimanta vreau sa o lipesc cu scoci pe un carton mare, si pe acelasi carton sa fac,, Casa memoriala al lui Mihai Eminescu", din chibrite (Sa o lipesc). si sa mai lipesc niste foi cu scoci cu poezii, desene etc. La noi la scoala pe 15 ianuarie este un fel de concurs. De recitare, creativitate si informatii despre M. Eminescu. Am fost aleasa la recitare, asta o stiu, si la informatii inca studiez. dar la creativitate m`am gandit la ce am scris mai sus. Credeti ca e o idee buna? (mie una mi se pare ca e buna). Succes si voua! (v-am dat niste idei tongue)

6 răspunsuri:
| kally a răspuns:

Bravo tie! ai niste idei bune.cu scoicile si chibritele, nu m-as fi gandit la asa ceva, esti foarte inventivahappy. succes la recitare.si sa castigi concursulhappy

| alexutzu00791 a răspuns:

Mai am un singur dor,
la marginea saltelii,
sa ma lasati sa dorm,
in mijlocul serii,

sa mi fie somnul lin
si ceasul departe
sa am un cer meschin
pe ntinsele plapume

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Si noi trebuie sa facem proiect pentru Mihai Eminescubig grin sincer acum n-am nici o ideebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu particip la serbarerolling on the floorrolling on the floor, spun doua poezi happyhappyrolling on the floor: doina si ce-ti doresc eu tie. Of, de cand n-am mai recitat o poeziesad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kl/uyio