| tweety_8071 a întrebat:

Voi ce parere aveti? in viata trebuie, atunci cand esti tanar sa-ti traiesti viata la maxim sa faci ce vrei si ce-ti place sa nu ti cont de nimeni, sa fi un rebel.sau sa te gandesti din timp la viitorul tau si sa-ti petreci tineretea construindu-l si maturitatea muncind ca apoi la batranete sa realizezi ca de fapt nu ai avut timp liber in viata? voi ce parere aveti? cum trebuie sa fie un om?

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu am crezut mereu, si inca voi crede ca e mai bine sa fiu fericita acum, cu prietenii mei, decat la 40-50 de ani singura.Deci cred ca toti ar trebui sa ne ghidam dupa prima varianta, dar fiecare e cu parerea lui.

mira
| mira a răspuns:

Eu cred ca stii raspunsul.Chiar ai aceasta posibilitate materiala sa faci la tinerete ce-ti place fara munca, fara invatatura, fara efort? Tu propui un mod de viata imposibil si plictisitor.

| c0rn3l1uss a răspuns:

In tinerete trebuie sa fi cant mai rebel caci doar cand esti tanar poti sa te distrezi la maxim.

happy

| Bogdana a răspuns:

Eu cred ca ambele variante.Trebuie sa fii copil, rebel, sa-ti taiesti varsta dar trebuie si sa ne gandim putin ce am vrea sa facem in viitor sa ne realizam mici obiective... putin din amadoua daca ma intelegihee hee

| citron a răspuns:

Eu as alege prima varianta, dar nu trebuie sa cada nimeni in extrema rea, sa fie prea rebel/a, si ar trebui cat de cat sa tinem cont si de ceilalti deci partea "sa nu tii cont de nimeni" nu este valabila

| christabell a răspuns:

Traieste-ti viata, bucura-te de ea, e doar una singura!

| 61n4 a răspuns:

Eu iti zic sa le faci pe amandoua. imbina-le sa vezi ce frumos e. nu e nevoie sa stai toata ziua cu nasul in carti. sau sa-ti faci de cap.ca cine stie ce patestibatting eyelashes totul la limita bunlui simt.acum depinde de tine ce fel de persoana esti

| CarLa_7372 a răspuns:

Distreaza-te cat de mult poti, fa tot ce izi trece prin cap atata timp cat nu-ti marcheaza viitorulwinking

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pai, jumi-juma. Cand e de distractie sa te distrezi, dar cand trebuie sa participi la un examen important, trebuie` sa invetzi.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Dupa viata asta exista rai sau iad. si ceea ce facem in tinerete se intoarce impotriva noastra.Sincer? Vreau sa ma distrez jumatate din zi si jumatate sa lucrezhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti matur te gandesti la viitor. la ziua de maine
Cand esti imatur nu!
in romania se zice de ex daca cineva e in criza si bea la o nunta d se imbata de numa' numa' ca a mai uitat d probleme pentru cateva clipe.
Da.happy poate au uitat da orice clipa trece
Prefer sa nu ma distrez. sa'mi rezolv toate problemele si abia apoi sa ma distrezhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpatat si intelept.sa le faca pe toate in asa fel incat sa se distreze cat e tanar, sa-si intemeieze o familie, sa munceasca, si sase gandeasca si ca viata nu tine o vesnicie si tineretea la fel. iar batranetea ...cam iti asterni, asa dormi. daca ai avut grija in tinerete, vei avea la batranete. daca nu, la cum merge lumea in ziua de azi, risti sa ajungi batran, singur si bolnav.si cand nu mai ai nimic de oferit, nu mai stea nimeni langa tine. cei tineri, sa nu va inselati, si sa va imbatati cu apa rece. timpul trece, si noi la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce am retinut din intrebarea ta e cuvantul maturitate. Cand ai maturitate poti sa-ti traiesti viata la maxim la orice varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În viață să faci lucruri de care să nu-ți fie rușine, să nu rănești pe cei de lângă tine, să respecți și să lași ceva în urma ta ceva ca drept prețuire!
Pa, pa.