| ღChloeeღ a întrebat:

Voi chiar cititi lecturile de vacanta date de la scoala sau doar copiati un rezumat de pe net si spune-ti ca ati citit?

Răspuns Câştigător
| Clara120 a răspuns:

Pai...noua doamna ne-a dat sa citim 5 lecturi.Norocul nostru a fost ca de data aceasta nu ne-a pus sa le povestim.Eu din 5 am citit doar 2.In timpul vacantei am citit mult, dar am citit cartile mele.Nu porcariile pe care ni le da la scoala.Nu-mi plac! Daca e sa fac rezumat, il fac singura.Nu iau de pe internet, deoarece imi place sa stiu ca e munca mea.Si s-ar putea sa-si dea si doamna seama.Chiar daca ai scris 5 randuri conteaza, atat timp ca este ceva din capul tau, nu furat de pe internet.big grin

3 răspunsuri:
| KaRy a răspuns:

Am citit doar o parte din ele, dar am luat si de pe netwinking

| Clara120 a răspuns:

Daca chiar nu stiu ce sa scriu, intr-adevar ma uit si pe internet.Dar doar ca sa ma inspir.big grin

| VannEe a răspuns:

Eu le citesc.Adica,daca imi plac.Anul asta ne-a dat ceva de citit,dar nu prea mult. Oricum, cand copiezi un rezumat de pe internet, este clar ca nu se poate compara cu citirea unei carti.Chiar daca prinzi esenta, tot nu reusesti sa intelegi cu adevarat despre ce e vorba. Daca o sa iti puna cateva intrebari despre carte, cu siguranta isi va da seama ca nu ai citit-o.Deci,cel mai simplu e sa le citesti.