| Alberto_Zgonea_1998 a întrebat:

Voi credeti ca ar trebui sa renunt la o persoana pe care o iubesc foarte mult,care nu o pot scoate din minte,la care ma gandesc inainte sa adorm si cand ma trezesc,pentru care as fii in stare de orice,o persoana care mi-a intrat asa adanc in suflet, o persoana la care nu pot sa renunt? dar totusi care e la distanta de mine.Voi credeti ca merita sa lupt pentru aceea persoana? sau sa renunt?

Răspuns Câştigător
| MonicaAntoniaH a răspuns:

Merită! Clar merită! Pentru că distanța nu este o problemă. Odată și odată veți putea fi impreună și să vă iubiți neexistând acea "distanță". Merită credemă. Am făcut greșeala să renunț la băiatul pentru care simțeam toate aceste sentimente pe care și tu le ai, dar acum suntem prieteni foarte buni și ne-am promis că atunci când vom face 18 ani visul nostru se va implini. Deci merită. Te rog nu renunța!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred ca merita sa lupti pentru ceea ce iubesti.
Nu stiu daca e pueril ceea ce tocmai am spus, dar stiu cum e sa iubesti enorm pe cineva.
Distanta nu trebuie privita ca o piedica, pentru ca nu va fi mereu intre voi. Luptati pentru voi, pentru viitorul vostru si, daca relatia se va dezvolta frumos, la un moment dat veti locui impreuna.
Dar, evident, depinde doar de voi!
Iti doresc mult noroc!

| lFredy a răspuns:

Daca sentinimentul nu e reciproc nu cred ca merita.