| SoferTir a întrebat:

Voi credeti in superstitii?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De ce as crede? Sunt invetii ale mintii umane terifiate de un anumit obiect.Sau simplu fobii. Ce sa am eu cu o pisica neagra? Imi place la nebunie.De ce se zice ca bufnitele sunt venite din iad cand ele sunt atat de superbe? In alte tari sunt ucise din cauza tampenii asteiaraised eyebrows

| HBK a răspuns:

Refuz sa cred, dar in inchipuirea mea parca ma urmaresc la tot pasul si unele se adeveresc in clipe mai grele.

| Marii a răspuns:

Nu. Mi se par niste porcarii. happy

lolita
| lolita a răspuns:

Nu, ieri am spart o oglinda si cineva mi-a zis ca o sa am 7 ani de ghinion, pai daca eu sparg saptamanal cate una inseamna ca toata vita as avea ghinion laughing

| mariaw a răspuns:

Nu

| mary a răspuns:

Neah...Suntem ceea ce credem... lumea si oamenii din jurul nostru se comporta asa cum ne asteptam. Multe dintre superstitiile noastre tin de cultura. Ele definesc cresterea si evolutia in cadrul culturii noastre. Superstitiile noastre spun mult despre cine suntem, cum ne simtim si ce credem despre lumea in care traim. Haideti sa aflam originea unor superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, acum cateva zile am spart o oglinda straight face. Si ghici? Nu s-a intamplat nimic rauwinking.

| mexicanu99 a răspuns:

Depinde. Imi plac superstitiile cand ma mananca barba si palma stanga adica astea de iau bani. Si cam asa mi se intampla. dar cele rele nu imi plac si nu cred in ele laughing. M-a mancat ochiul drept o saptamana in fiecare zi toata ziua si ma speriasem rau.am intrat pe internet si am citit ca e de bine.SINCER, in fiecare zi am castigat la pariuri sportive in acea saptamana. cate o sute de euro pe zi. Asa ca asta a fost adevarata. Dar astea cu sa nu mananci din oala sau de-astea sunt abureli. A si cu intorsu din drum, nu prea e bine sa te intorci din drum. Crezi si tu numai in cele care sunt avantajul tau adica cele de bine ca sa iti mearga de bine, cele rele gandeste-te ca sunt numai superstitii laughing