| IngerCazator a întrebat:

In ce superstitii credeti voi?

19 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu stiu daca este o superstitie. Dar in chestia cu strigoi, ca daca un morrt este vesel atunci este strigoi si iti ia cu el pe toti dragi lui.
In rest nu prea cred. Dar totusi cand o pisica trece prin fata mea, fac 3pasi inapoilaughing, daca ma uit la ora fixa sau la si un min sau la si 59 laughing...Superstiti banale.
*-*

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

laughing Nu o stiam pe asta cu strigoi desi nu cred

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru Spanu_Catalina_1992):

Eu cred si nu cred. big grin

| Doηηa a răspuns:

"Oglinzile trebuie acoperite când cineva moare pentru ca sufletul mortului intra si continua sa salasluiasca in oglinda."
De aceasta îmi este frică ce-i drept.
Cea cu pisica neagră mi se pare o prostie mare de tot.
"In camera in care cineva este pe moarte trebuie sa opriti toate ceasurile."
Pe aceasta nu o înțeleg, dacă știe cineva să-mi explice de ce...

| DAC a răspuns:

Sincer, eu nu cred in nimic. Mi se pare o porcarie aia cu intorsul din drum... niciodata nu am avut ghinion, ba chiar mi-a mers bine.
Aia cu pisica neagra e iar o tampenie, la cum imi vad eu pisica toata ziua ar trebui sa fiu blestemata pe viata laughing)
Iar cea cu ora fixa... nu cred neaparat, dar mi se pare dragut cand ma uit la ceas si e 00 big grin

| SMarius a răspuns:

Nu e chiar o superstitie, dar cand am de ales intre doua lucruri, echivalente ca valoare, sau in diverse situatii, dau cu banu! de cele mai multe ori am noroc laughing)

| ellyd a răspuns:

Nu cred in superstitii.

| Timeea2001 a răspuns:

Aia cu ora fixa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in superstitii. Norocul si ghinionul si-l face fiecare individ in parte, prin actiunile pe care le exercita de-a lungul vietii.

| pastru009 a răspuns:

Nu sunt foarte importante superstitiile.S-au format demult pe baza unor zvonuri.
Dar hai sa iti raspund la intrebare:
1.superstitia ghinionului(spartul unei oglinzi in casa, sa treci pe sub o scara, sa deschizi o umbrela in casa, o pisica neagra sa treaca prin fata ta);
-Sfarsitul lumii;
Bafta. Funda?

| Ciuuf a răspuns:

Este o superstitie care spune ca, daca te uiti la 12 noaptea in oglinda cu o lumanare in mana vezi in spatele tau pe diavol.

Am trait asemenea experienta si nu-i recomand nimanui! straight face

| Riderx1 a răspuns:

Imi plac superstitiile, dar din pacate nu cred in nici unabig grin

| PunkieMuff a răspuns:

Nu cred in superstitii...

| ToxicLollipopx a răspuns:

Eu cred in mesajul viselorhappy

| IngerCazator explică (pentru ToxicLollipopx):

Care este? Nu o stiu...

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns (pentru IngerCazator):

Eu am auzit-o de la o prietena cica daca iti taie o pisica neagra calea ai ghinion toata ziua si daca iti taie una alba ai noroc big grin

| Spanu_Catalina_1992 a răspuns:

Eu cred in aia cu pisica, daca iti trece o pisica neagra in fata ai ghinion happy tu?

| IngerCazator explică (pentru Spanu_Catalina_1992):

Eu in aia cu ora fixa, daca te uiti la ora fixa te iubeste cineva