| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in superstitii? De ce?

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred in nici o superstitie.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Oamenii au nevoie de repere pentru a evita confuzia. Chiar daca acele repere pot fi gresite uneori, ele pot crea o iluzie de normalitate. Cu alte cuvinte, avem nevoie sa credem in ceva si nu intotdeauna e important in ce anume cat conteaza faptul ca facem un lucru determinati de ideea ca facem ce trebuie. Mie imi place sa cred ca urmaresc o traiectorie logica, rationala.

| ioana181 a răspuns:

Da...Bat mereu in lemn cand ma gandesc la ceva rau laughing

| Victoria a răspuns:

Nu. Cred in Dumnezeu.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu cred...sunt prea ilogice.
În Dumnezeu credhappy

| Alphawolf a răspuns:

Nu cred in nimic care ar putea fi doar superstitii

| silver19 a răspuns:

Nu exista! sunt niste inventii idioate.

| deeea28 a răspuns:

NU, sunt doar autosugestii.

| oanamaria a răspuns:

Nu.Am observat ca e de ajuns un gram de indoiala ca sa crezi in ele si se intampla.Cand mi-am bagat mintile in cap nu numai ca nu se intamplau dar aveau loc exact pe doslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da fiindca se adeverec la mine bine nu din alea puerile
gen trebuie sa mai dam un cap sa nu iasa cucui sau daca ma calci pe picior iti moare mama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Desi ma amuza cand patesc de fiecare data ceva si tot cred in chestiile astea. Dar de fapt nu cred. big grin Nici de vise nu stiu ce sa zic.batting eyelashes Dar, cred in Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred in cele de bine...in cele de rau: -Ea, prosti! Dar cand ma uit la fix: - Fix, ma iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer eu cred, se adeveresc foarte multe si...

| razvanutzu a răspuns:

Nu prea thinking dar de exemplu faza cu piciorul ca "iti moare mama" noi ne calcam in prostie. nu prea cred pentru ca e cam aiurea thinking

| goexpo a răspuns:

Nu, sunt niste prosti!