| giulya85 a întrebat:

In care superstitii credeti?

Răspuns Câştigător
| petitdreamer a răspuns:

Nu cred...asta e o prostie, si in plus Biserica interzice sa crezi in superstii...astea-s o prostie... mi-au trecut multe pisici negre prin fata, am spart si vreo 2 oglinzi(din greseala) si nu am avut ghinion 7 ani sau cat se zice...stai linistita si nu crede in ele...astea le dat zvon cineva si tuturor li s-a parut fantastic si au inceput sa creada...

10 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Nu cred in asa ceva.

| cotzobel a răspuns:

Nu cred in ele...la nunta surorii mele a mai fost o mireasa si la cununia religioasa si la petrecere... a "furat" o mireasa si a adus. o la restaurantul unde petreceam noi.si nu s. a intamplat nimic...in plus am spart o gramada de oglinzi, mi.au iesit o gramada de pisici negre in cale, am trecut pe sub scara, m.am intors de multe ori ca imi uitam cate un lucru acasa sau la servici...consider ca daca patesti ceva rau nu e din cauza pisicii sau a scarii.ci pentru ca asa trebuia sa se intample.

| JustMeFlory a răspuns:

Nu prea cred in asa ceva... cel mai mult ma sperie insa cea cu spartul oglinzii.

| Cryss a răspuns:

Nu prea cred in ele tongue.

| tukhey23 a răspuns:

Poi exista asa ceva?hee hee. o aprob pe oana, dar nu cred.Stii chestia e ca, daca crezi. exact tie ti se va intampla.

| N538961518 a răspuns:

Sa nu lasi usa deschisa ca poate intra cineva in casa.Sa-ti tii mainile in buzunar la inghesuiala ca poate sa-ti dispara telefonul.

| NimeniCuActe a răspuns:

Niciuna... e cel mai bine pentru pisicile negre si restul' gascahappy

| moonY a răspuns:

Daca sunt superstitii.de ce as crede in ele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in ele.Cred ca norocul si ghinionul sunt consecinte ale intamplarilor de zi cu zi.
Drept dovada am spart multe ogline, am calcat pe canale, am trecut sub scara si n-am patit nimic, sunt tot aici happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spanak, penibil.