| Magic a întrebat:

Voi cum explicati comparatia asta"ca aerul usoara"? fundita:*

Răspuns Câştigător
| dragutza a răspuns:

inseamna ca este f f usor! inspira gingasie, gratie, dragalasenie un aer de poveste. nici nu poti sa-l simti, deoarece greutatea.(aici scrii lucrul care e comparat). nici nu exista sau poate exista una f unica si pura care parca isi poarta singura greutatea!

nu stiu daca iti va placea... dar am incercat macar!

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Comparatia contine ideea de diafan, de imaterial.

| Eu4EverX a răspuns:

Ne-ai spus doar jumatate din comparatie nu are cum fi doar atata...trebuie sa fie ceva de genul "ochii stralucitori ca doua stele" tot timpul comparatia e marcata de conjunctia "ca"...deci trebuie sa mai aiba in fata cuvantului ca inca 1 sau mai multi termenitongue

| Magic explică:

Cu aerul.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Usoara ca aerul?
Pai, pur si simplu. Usoara ca aerul. Sau mai poate avea inteles si de nevinovata. Cred.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comparam cu ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ce draguta este draguta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aerul este foarte usor in asa fel inca pluteste!