| anonim_4396 a întrebat:

Voi dati bani copiilor care cersesc?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu ofer bani copiilor care cerşesc, nici celor care îi văd că au două mâini, două picioare. Copiilor în general le dau dau ceva de mâncare. Bani ofer numai la cei care îi văd eu că într-adevăr sunt necăjiţi (sunt în scaun cu rotile, nu au o mână, un picior, etc).

Eram în staţie cu o prietenă şi aşteptam autobuzul. Era o femeie cu doi copii mici care stătea şi ea în staţie şi fuma. Când am urcat noi în autobuz, a urcat şi ea cu copiii şi a început să cerşească. Păi cum să-i dau bani? De ce? Să-i fumeze?! De atunci nu mai dau bani oricui.

Toate cele bune!

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Rareori dau.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, deloc! Rareori dau mărunțiș la bătrânii care cerșesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu dau niciodata bani la cersetori, cate un covrig ceva de mancare da, bani niciodata

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e un defect de-al meu. Mi-e destul de greu să le rezist. Le ofer mai mult dulciuri, bani ofer mai mult bătrânilor necăjiți. Exclus țiganii!

| lpavel a răspuns:

NU! Pentru ca banii care cersesc oricum nu-s ai lor, atunci de ce sa le dau?

Răspuns utilizator avertizat
| deyouu a răspuns:

Da pentru ca au nevoie de acesti bani pentru a se hrani.Au mai multa nevoie de ei decat noi.Asta este pararea mea. Funda?

Salut Carmen100, bineinteles, daca poti ajuta o persoana, ajut-o, vei fi rasplatit candva!