| anonim_4396 a întrebat:

Voua vi se intampla sa gresiti la examene/lucrari/teste din neatentie? Mie mi se intampla mereu.

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Mi s-a întămplat de câteva ori, dar asta e. Din greşeli învaţă omul.
Zi frumoasă!

| 愛日本 a răspuns:

Da foarte des din păcate. sad

| 女明DongRi a răspuns:

Sigur.tot timpul. Cred ca mai mult din neatentie gresesc decat din nestiinta.

| Savy a răspuns:

Asta se intampla daca te grabesti sau nu acorzi suficienta atentie in timp ce citesti. Trebuie s-o iei mai usurel, nu te grabeste nimeni.

| VanillaBear a răspuns:

Si mie mi se intampla dar nu trebuie sa treci cu vedere asta si cum spun altii sa nu te stresezi pe baza faptului ca ai gresit doar din neatentie.Este adevarat ca nu trebuie sa consideri examenul un lucru mult prea important dar pana la urma este important.
Si din acest motiv trebuie sa te autoeduci sa fii mai atenta.
Cateva modalitati de a face asta:
1.Invata sa nu te grabesti cand rezolvi o problema sau cand ti-ai invatat o lectie si o repeti, ci fa-o minutios pentru rezultate cat mai bune.
2.Cand citesti o problema sau un exercitiu citeste cerinta foarte bine si ai grija ca multe exercitii au siretlicuri facute tocmai pentru neatenti.La ce bun sa te spetesti invatand daca te grabesti, esti neatenta si iei la fel de mult ca unul care nu a inv?
3.O tehinca buna pentru autoeducare este sa citesti o carte pe care a mai citit-o de exemplu si mama ta sau un amic(dar sa le fi citit atent) si sa te puna sa le spui anumite detalii din carte.

Sper ca ti-am raspuns la intrebare si te-am si ajutat in acleasi timp happy

xoxo Vanilla

| ASDSM a răspuns:

Tuturor ni se intampla asta...nu ai ce face

| PinkNightmare a răspuns:

Draga mea, tot timpul.Asa ca nu te mai stresa