| Fluturas_3457 a întrebat:

Vreau niste statusuri in romana sau engleza (daca engleza cu traducere/)-dragoste asa ceva funtita!

Răspuns Câştigător
| apalipis a răspuns:

The best thing about me is you. *Cel mai bun lucru la mine esti tu*
Life is in front, you know, I still can. * Viaţa e în faţă, ştii, eu încă mai pot.*
You're my box with dreams puppy dog eyes. * Ești cutia mea cu vise puppy dog eyes. *
Nu mai lãsa un zâmbet fals sã te-mbrace!
Regreţi, iţi pare rău, mie deloc.
Now my promise is fulfilled. * Acum, promisiunea mea este indeplinita."
I love all the ups and downs we go through. * Iubesc toate suişurile şi coborâşurile prin care trecem.*
may never be able to look him in the eye after we get back from summer vacation.He may never smile and say,"Good morning," to me again. * Nu cred ca voi mai fi niciodata in masura sa il privesc in ochi dupa ce venim din vacanta de vara. S-ar putea sa nu-mi mai zambeasca niciodata si sa nu-mi mai spuna "Buna dimineata".*

He may start to avoid me. * S-ar putea sa inceapa sa ma evite.*

People are always apologizing to me,but he smiled and said "Thanks". * Oamenii intotdeauna isi cer scuze fata de mine, dar el a zambit si a spus " Multumesc " *

That feeling, which has since then continued to grow.now don't exist. *Acel sentiment, care de atunci a continuat să crească. acum nu există.

Dream as you'll live forever,live as you'll die today. * Visează ca și cum ai trăi pentru totdeauna,trăiește ca și cum vei muri azi.*
What is not started today is never finished tomorrow. * Ce nu este inceput astăzi niciodată nu este terminat mâine.*

It takes a moment to fall in love,but a lifetime to forget that love.* Este nevoie de un moment ca sa te indragostesti dar o viata sa uiti acea dragoste."

Trying to forget someone you loved is like trying to remember someone you never knew. * a incerca sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit e ca si cum ai incerca sa iti amintesti de cineva pe care niciodata nu l-ai cunoscut."

Don't always say " There's still time " Remember. There's also a concept of " It's too late. " *Nu spune intotdeauna "inca este timp". Amintesteti. Exista de asemenea un concept "e prea tarziu".

You have no idea how hard it is to force myself to stop thinking about you, sometimes. * Nu ai idee cat de greu este sa ma fortez a nu ma mai gandit la tine uneori. *

Everythig happens for a reason. * Totul se intampla pentru/cu un motiv."

" I'm fine " really means " I'm dying inside, but you wouldn't care if I told you. " * "sunt bine" inseamna cu adevarat "sunt pe moarte in interior, dar nu ti-ar pasa daca ti-as spune." *

I have so many friends. Why do I still feel so alone? * Am atat de multi prieteni. De ce inca ma simt singur/a?*

Don't let 'em to say you ain't beautiful.They can all get fucked, just stay true to you. *Nu-l lasa sa-ti spuna ca nu esti frumoasa.Ei pot sa se duca dracului,tu ramai adevarata pentru tine.*

If you don't understand my silence,how will you understand my words? *Daca nu-mi intelegi tacerea, cum imi vei intelege cuvintele?*

I miss you a lot, but you changed and not for the better.Have fun with your new self. * Imi e foarte dor de tine, dar te-ai schimbat si nu in bine. Distreaza-te cu noul tu.*

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist

Totul trece, asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!

As vrea sa poti sa te vezi prin ochii mei.Numai asa ti-ai da seama ce mult insemni pentru mine

As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…

[ Scuze ca am dat mai putine in romana dar nu prea stiu. Sper sa iti placa ^^ big hug ]

1 răspuns:
| Vasile_Marin_1975 a răspuns:

Frumos apalipis