| anonim_4396 a întrebat:

Vreau niste texte sau poezii despre(din) viata... Dar sa fie tristesadsadsad

4 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Dana, dar nu se merita sa vezi viata in "negru". Viata e aiurea cu noi toti, si ce daca? Fa si tu haz de necaz. Daca te lasi la fund ce rezolvi?
Bucura-te de viata!

| AloneQsFini a răspuns:

Viata este un drum spre moarte
A aştepta înseamnă atunci a supravieţui cât mai mult, a aluneca spre moarte încet.
Fericirea nu ţi-o poate da cineva, cineva ţi-o poate doar lua.
Este atât de scurtă dragostea şi este atât de lungă uitarea.
Eu şi tristeţea suntem chit: fiecare e vesel în contul celuilalt!
Să trăieşti fără absolut niciun ţel! Am întrezărit această stare, am atins-o adesea, fără să izbutesc să mă menţin în ea: sunt prea slab pentru asemenea fericire.

Sper ca ti'am fost de folosbig grin si numai fi suparata orice ar fi trece

LoNeLy; x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu ma numesc dana, viata mea nu este chiar asa usoara dar totusi am ajuns aici unde sunt prin simplul fapt ca i-m calcat in picioare pe cei care mi-au facut vreun rau.trieste-ti viata din plic caci e scurta dar frumoasa.:*

| ღNuTzAღ a răspuns:

Mersi mult