| danutz_4342 a întrebat:

Vreau sa-i cumpar prietenei mele un inel dar nu am cum sa aflu ce marime are inelul ei pentru ca nu vreau sa banuiasca. un mod de a afla ce marime porti la inel as vrea sa stiu

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dar nu mai bine o iei sa va plimbati si "intamplator" treceti pe langa o bijuterie? O iei frumos de mana, si intrati.Acolo va uitati impreuna la inele si alegeti unul.Are mana cu ea, este si ea acolo, astfel stii sigur ca inelul ii va veni, si ii si va placea.big grin

| M.madallina a răspuns:

Silvia. a avut o idee foarte buna!big grin

| MM a răspuns:

Daca ea poarta deja un alt inel, poti sa i-l scoti de pe deget si sa te 'joci' cu el, sa-l probezi tu, sa vezi la care deget ti se potriveste mai bine.Asa ai sa-i stii cat de cat dimensiunea atunci cand il cumperi.

| Sara a răspuns:

Ori o duci acolo, ori te joci cu un inel de al ei, si vezi pe ce deget si pana la ce falanga a degetului iti incape, tii minte si te duci si i cumperi. Doar ca ai grija, unei fete ii plac inelele mai sofisticate, alteia unele mai simple, ai mare grija sa nu o dai in bara. Gestul conteaza ft mult, dar fii atent pe detalii. Poti lua o fata cu tine, sa alegeti, ori o prietena comuna, ori sora ta sau a eitongue mereu o fata stie sa aprecieze altfel gusturile unui barbat. Sper ca ti am fost de folos.

| Orannginna a răspuns:

Exista si marimi la inele. Se masoara dupa diametru, in mm. Cea mai mica marime este 17. happy

| Irina a răspuns:

La ce a spus silvia ai mare grija. eu urasc ca prietenul meu sa imi ia un cadou de fata cu mine, sau sa imi arate si sa il ia mai tarziu.
Un cadou trebuie sa fie musai surpriza.