| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa ii cumpar prietenei mele un inel de ziua ei dar nu stiu ce marime poarta. Cum as putea sa ii aflu marimea fara sa isi dea seama? As incerca cu masuratul inelului care il are, dar il poarta mereu si nu prea pot.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cere-i inelul in joaca, sa vezi cat de micute are degetele si incearca-l pe degetele tale, evident pe cel mai mic, sa vezi cat de mult intra, in felul asta vei stii masura cand mergi la bijutier si probezi cercurile de masuri tot pe degetul ala unde a intrat inelul fetei.
Fa glume cu ea, spune-i ca are manuta asa de micuta si delicata, cu degete atat de subtiri si frumoase... si ca esti curios sa vezi cat sunt de subitiri degetele... prin incercatul inelului ei.