| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi imbunatatesc viteza de citire, ma ajuta cineva?

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Citeste sfaturile de mai sus, insa ai grija sa nu citesti prea repede ptc eu am problema asta si profii imi zic mereu sa citesc mai rar laughing.Eu citesc foarte multe reviste si cred ca asta te ajuta sa iti imbunatatesti cititul.winking

| Antrax a răspuns:

Citeste multe cuvinte care iti incurca limba.

| Pho3nix a răspuns:

Citeste cu voce tare.
Dar daca vei citi foarte repede nu ai sa intelegi nimic si inseamna ca ai citit degeaba.

Nu conteaza cat de repede termini de citit.
Conteaza sa intelegi ceva din acea carte.

| Nastia a răspuns:

Citeste mai mult, ...in timp se va vedea,...

| Jonsdottir a răspuns:

WoW straight face dar cati ani ai?

| FoXy a răspuns:

Wow.
Pai hai sa iti dau un sfat, degeaba imbunatatesti viteza de cititre daca nu intelegi nimic din ce ai citit.Mai bine mai incet dar sa intelegi ceva decat repede, nu te alearga nimeni!

Bye:*

| Miяu a răspuns:

Pai. citeste cu voce tare si citeste mai mult... incet, incet vei citit foarte bine

| dianka_4861 a răspuns:

Pai cel mai recomandat este sa citesti la inceput cu voce tare incet cuvinte usoare analizand fiecare litera iar treptat sa citesti la fel cu voce tare si cuvinte mai grele adica mai lungi cum ar fi:intrebuintare, suspiciozitate experimentarile, contraceptivitate...etc.MULT SUCCES

| Clumsiii ™ a răspuns:

Fiecare cu firea lui:unii citesc mai repede unii mai incet.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i decit o singura cale. A spus-o miru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin exercitii multe nu exista alta metoda! i! i! i! i! i! i! i! i! i! i! i! i! ByA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut ...pai eu mi-am imbunatatit viteza de citire citind multtt... dar din placere ...Eu cred ca atunci cand citesti o carte pe care o adori ...cu cat ti se pare mai interesanta cu atat vrei sa afli ce se mai intampla in ea ...deci citesti mai repede

| claudia90 a răspuns:

Citeste cu voce tare si cat mai mult. dar nu inteleg dc vrei sa citesti mai repede, conteaza ce intelegi, nu cat de repede ai terminat de cititwinking.