| Justmeandmysmile a întrebat:

Vreau sa merg la un bazin de inot cu o colega dar ea e incapatanata si nu vrea sub nicio forma sa poarte casca (deoarece cica o deranjeaza la urechi, da se poate pune si fara sa stea pe urechi) si nu vrea nici in ruptul capului sa inteleaga ca nu se va putea scufunda/intra in apa fara casca.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Ii promiti ceva ce ii place daca poarta casca.

| betsy a răspuns:

Explica-i ca, daca o poarta putin mai mult timp, casca se mai lasa, ca e din cauciuc, si nu o mai deranjeaza, fiindca nu mai e asa rigida.

| sweetcandy27 a răspuns:

Exista si casti care nu stau pe urechi( pentru poloisti).Si eu fac inot si am vazut la niste baieti acest gen de casca.