| frum a întrebat:

Vreau sa va povestesc ceva. Imi place un coleg de clasa cam de vreun an. Am momente cand imi place foarte mult de el, saptamani intregi, insa am si momente(mai scurte)cand chiar nu mai simt nimic pentru el. Acum iar am revenit acel sentiment intens. Stiu ca si lui ii place de mine(sunt draguta)deoarece si la scoala vine tot prin preajma mea, ma chinuie, etc. Dar si "iubirea"lui pentru mine este tot cam asa, cu "pauze", ca si in cazul meu pentru el. Problema este ca eu sunt timida, el nu.Adica in general nu mi se pare timid deloc, a fost cu multe fete si cu ele se comporta super ok. Dar, cand se apropie de mine, eu devin, fara sa vreau indiferenta, poate"cu nasul pe sus"(FARA sa vreau), din cauza timiditatii. Si el atunci crede ca vreau sa il fac sa sufere si tot timpul se refugiaza in bratele altor colege, ca sa il vad eu. Cel putin asa cred. Nu stiu cum sa ma apropiu de el, am impresia ca il speriu sau ceva, de aceea nu are curaj sa ma abordeze. V-am zis ca, pe alte fete, anii trecuti, le aborda un-doi. Dar numai pentru cateva ore, apoi le lasa balta. Dar in preajma mea e altfel, mai timid. Oare simte pentru mine ceva mai special decat pentru restul? Eu chiar simt pentru el ceva special, dar nu stiu cum sa ii arat asta.(avem 18 ani)

Răspuns Câştigător
| sadgirl_9460 a răspuns:

Da parerea mea e ca acest tip are mai multe fetebig grin treaba e cam asa si eu am un coleg pur si simplu identic. e tipul baiatului popular bun la toate care le lasa pe toate fete sa viseze la el si dupa pur si simplu nu le mai baga in seama. u din cate vad esti confuza pentru ca uneori iti place de el uneori nu deci ai mare grija si incearca sa iti pui gandurile in ordine vezi ce simti cu adevarat pentru el. el te trateaza diferit pentru ca te vede diferita de celelalte si totusi ar fi o speranta sa te placa. sau macar sa te simpatizeze.afla ce ii place ce pasiuni are si incerca si pe mess sa vorbesti cu el pentru ca in modu acesta va puteti apropia si il poti cunoste cat de cat... sper ca nu te-am incurcat prea mult bafta

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Pai eu cred ca te place, dar pentru ca u nu il bagi in seama, se da la alte fete numai sa iti faca tie in ciuda! dc nu ii zici ce simti?

Răspuns utilizator avertizat